Poslovi - Oglas za posao

Računovođa (m/ž)

Vrsta edukacije VSS
Kategorije: Ekonomija
Iskustvo: Dvije godine
Mjesto: Sarajevo

Na osnovu ukazane potrebe društvo Rajz doo Sarajevo, fabrika boja i fasada Bautrend raspisuje:

KONKURS

za prijem u radni odnos na upražnjeno radno mjesto:

Opis poslova:

  • Razvoj i održavanje računovodstvenog sistema u skladu sa važećim zakonskim propisima i računovodstvenim standardima
  • Izrada polugodišnjeg i završnog obračuna
  • Praćenje zakonskih i podzakonskih propisa iz oblasti računovodstva i finansija
  • Aktivna saradnja sa klijentima kompanije, poreznom upravom, bankama i drugim relevantnim institucijama
  • Izvještavanje i analiza poslovanja prema Upravi Društva
  • Obračun plaća zaposlenih
  • Sačinjavanje PDV prijava
  • Priprema izvještaja za potrebe interne revizije
  • Koordinacija sa programerskom kućom u pogledu implementacije računovodstvenih standarda i praktičnih rješenja u okviru postavke i finkcionisanja računovodstveno-finansijskog operativnog sistema
  • Kontrola i praćanje finansijskog i robnog knjigovodstva
  • Finansijsko knjiženje
  • Knjiženja naloga za troškove
  • Dostavlja prijedloge propisa, općih i pojedinačnih akata koje priprema za direktora, plana poslovanja i sl.

Uslovi:

  • VSS, Ekonomski fakultet
  • Certifikat samostalnog računovođe
  • Minimalno radno iskustvo na poslovima certificiranog računovođe u trajanju od 2 godine
  • Napredno poznavanje rada na Microsoft office alatima
  • Preciznost, analitičnost i proaktivnost u radu
  • Vozačka dozvola B kategorije
  • Poželjno poznavanje jednog stranog jezika

Za prijavu na navedene poziciju potrebno je dostviti slijedeća dokumenta:

CV, dokaz o radnom iskustvu.

Oglas ostaje otvoren 30 / trideset / dana dokumentaciju dostaviti na adresu firme: RAJZ doo Sarajevo, ul. Garovci 13, 71240 Hadžići, kontakt telefon: 033/420-140.

Izvor: MojPosao.ba

18.05.2021