Poslovi - Oglas za posao

Viši referent – tehnički sekretar (m/ž)

Vrsta edukacije SSS
Kategorije:
Iskustvo: Sa iskustvom
Mjesto: Sarajevo

Na osnovu čl. 23. i 30. stav. 6. Zakona o namještenicima u organima državne službe u Federaciji Bosne i Hercegovine ("Službene novine Federacije BiH", broj 49/05), Federalna ministrica kulture i sporta,  objavljuje

JAVNI  OGLAS

za prijem namještenika u radni odnos u

Federalnom ministarstvu kulture i sporta

Viši referent – tehnički sekretar  - 1 (jedan) izvršilac

Opis poslova:

Vrši sve administrativno-tehničke i druge poslove za potrebe ministra i sekretara u vezi sa prijemom stranaka, prijemom, sređivanjem i čuvanjem prepiske i drugih materijala upućenih ministru i sekretaru i stara se o njihovim obavezama u pogledu sjednica i stranaka; uspostavlja telefonske veze ministru i sekretaru; vrši i druge poslove koje odredi neposredni rukovodilac.

Opći uslovi su:

  • da je državljanin Bosne i Hercegovine
  • da je punoljetan
  • da ima opću zdravstvenu sposobnost za obavljanje poslova navedenog radnog mjesta
  • da ima vrstu i stepen školske spreme potrebnu za obavljanje poslova radnog mjesta
  • da u posljednje dvije godine od dana objavljivanja javnog oglasa nije otpušten iz organa državne službe kao rezultat disciplinske kazne na bilo kojem nivou vlasti u Federaciji, odnosno u Bosni i Hercegovini.
  • da nije obuhvaćen odredbom čl. IX. 1. Ustava BiH

Posebni uslovi su:

  • SSS – Gimnazija, Upravna ili neka druga srednja škola,
  • poznavanje jednog stranog jezika
  • najmanje 10 mjeseci radnog staža
  • poznavanje rada na računaru

Radni odnos se zasniva na određeno vrijeme, do povratka odsutne namještenice sa porodiljskog odsustva.

Uz prijavu na Javni oglas, kandidati su dužni dostaviti sljedeće dokaze:

  • uvjerenje o državljanstvu
  • izvod iz matične knjige rođenih
  • uvjerenje o općoj zdravstvenoj sposobnosti ( izabrani kandidat će biti dužan dostaviti u roku od 8 dana od dana prijema obavještenja o rezultatima oglasa)
  • svjedočanstvo o završenoj školi
  • dokaz o poznavanju rada na računaru
  • dokaz o poznavanju stranog jezika
  • dokaz o radnom stažu – uvjerenje (listing) izdat od strane PIO/MIO
  • izjavu ovjerenu u općini da u posljednje dvije godine od dana objavljivanja oglasa nije otpušten iz organa državne službe kao rezultat disciplinske kazne na bilo kojem nivou vlasti u F BiH, odnosno u BiH
  • izjavu ovjerenu u općini da nije obuhvaćen odredbom čl. IX 1. Ustava BiH

Javni oglas ostaje otvoren 15 dana od dana objavljivanja.

Dokumenti dostavljeni uz prijavu moraju biti originali ili ovjerene kopije ne starije od šest mjeseci.

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzeti u razmatranje.

Prijave sa kratkom biografijom i potrebnom dokumentacijom mogu se predati neposredno ili dostaviti preporučenom poštom, na adresu:

Federalno ministarstvo kulture i sporta

Obala Maka Dizdara br. 2

71 000 Sarajevo sa naznakom:

„Javni oglas za prijem namještenika u radni odnos na određeno vrijeme"

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

18.02.2020