Direktor Sektora za informaciono komunikacione tehnologije (m/ž)

Vrsta edukacije VSS
Kategorije:
Iskustvo: Pet godina
Mjesto: Sarajevo
Broj pozicija 1
Jezici: Engleski

Na osnovu člana 5. Pravilnika o radu i Odluke Uprave Banke UB-1/3-270/20 raspisuje se:

JAVNI OGLAS

za prijem na rad na neodređeno vrijeme uz probni rad od 6.mjeseci

NAZIV POSLOVA ZA KOJI SE RASPISUJE OGLAS:

  • Direktor Sektora za informaciono komunikacione tehnologije, 1 izvršilac

MJESTO RADA:

  • Sarajevo

OPŠTI  USLOVI KOJE KANDIDAT TREBA DA ISPUNJAVA:

  • da je državljanin BiH,
  • da je stariji od 18 godina,
  • opšta zdravstvena sposobnost za vršenje poslova navedenog radnog mjesta.

OPIS POSLOVA:

  • Planira, organizuje, koordinira, usmjerava, objedinjava rad, kontroliše rad i ispravnost u radu  i u skladu sa aktima Banke i neposredno rukovodi radom Sektora,
  • Obezbjeđuje zakonitost, pravilnost i blagovremenost  u izvršenju poslova Sektora,
  • Prati i implementira zakonske, podzakonske akate i standarde relevantne za rad Sektora, kao i procesa u nadležnosti Sektora,
  • Predlaže mjere za unaprijeđenje procesa u području rada Sektora,
  • Planiranje godišnjih ciljeva i zadataka koji se odnose na područje rada Sektora,
  • Osigurava izvršavanje planskih i strateških utvrđenih ciljeva,
  • Informiše i konsultuje zaduženog člana Uprave, kao i direktore sektora o svim važnim IT pitanjima i osigurava da se svakodnevni zadaci Sektora odvijaju bez ometanja,
  • Planira, razvija i implementira IT budžet, osigurava kontrolu troška,
  • Prati razvoj informacione tehnologije i predlaže nova rješenja,
  • Sarađuje sa dobavljačem bankarskih aplikacija i ostalim vanjskim saradnicima,
  • Osigurava sistem analiza i razvoj programske podrške i integriranje kako postojećih tako i novih informacionih podsistema u cilju ostvarivanja djelotvornosti i optimalnog funkcionisanja te nesmetanog odvijanja rada banke,
  • Unapređenje i održavanje informacijskog sistema Banke,  uvođenje novih komponenti,kontinurian nadzor i kontrola rada sistemske i mrežne infrastrukture u cilju osiguranja pouzdanosti i raspoloživosti informcionog sistema
  • Unapređenje poslovanja, racionalizacija i organizacija poslovanja, koordinacija s drugim Sektorima
  • Nadzor nad provođenjem upravljanja zahtjevima za promjenama (Change management) iz područja rada Sektora,
  • Obavlja i druge poslove koji pripadaju djelokrugu rada zasnovanih na važećim zakonskim propisima, internim aktima Banke

POSEBNI USLOVI:

  • Stručna sprema: VSS
  • Usmjerenje: Informatičko/Elektrotehničko
  • Radno iskustvo: Najmanje 5 godina radnog iskustva u struci, od čega 3 godine na istim ili sličnim poslovima
  • Stručna znanja: Informatička i stručna znanja o bankarskom poslovanju i procesima
  • Informatičke vrijednosti: Poznavanje informacionih tehnologija i upravljanja istim
  • Lične vještine i ponašanja: Organizacijske sposobnosti, sposobnost  samostalnog  i brzog donošenja  odluka, mogućnost  preuzimanja  odgovornosti, analitičko razmišljanje, fleksibilnost u radu, komunikativnost i pregovaračke sposobnosti, kreativnost u radu, sposobnost rada u stresnim situacijama, pouzdanost, preciznost i timski rad
  • Strani jezik: Engleski  jezik (aktivno znanje jezika u govoru i pismu)
  • Ostalo: Vozačka dozvola - B kategorije.

DOKUMENTI KOJI SE DOSTAVLJAJU UZ PRIJAVU:

  • Svojeručno potpisan Obrazac (isti se može preuzeti na web stranici Banke)
  • Biografija sa kontakt podacima (CV)
  • Diploma o završenom obrazovanju

Sva dokumentacija tražena javnim oglasom se dostavlja u originalu ili ovjerenoj kopiji (ne starija od 6 mjeseci).

Izabrani kandidat je dužan prije zasnivanja radnog odnosa dostaviti potrebnu dokumentaciju u skladu sa internim aktima Banke.

ROK ZA DOSTAVU:

Oglas ostaje otvoren 15 (petnaest) dana od dana objavljivanja.

Prijave sa dokazima o ispunjavanju uslova traženih u oglasu mogu se dostaviti neposredno na protokol Union banke dd Sarajevo ili preporučeno putem pošte na adresu:

UNION BANKA DD SARAJEVO

Hamdije Kreševljakovića br.19

71 000 Sarajevo,

ODJEL ZA UPRAVLJANJE  LJUDSKIM  RESURSIMA sa naznakom “Prijava na Oglas - Direktor Sektora za informaciono komunikacione tehnologije - NE OTVARATI”

Javni oglas se sprovodi u skladu sa Uredbom o postupku prijema u radni odnos u javnom sektoru u Federaciji Bosne I Hercegovine („Službene novine br. 13/19).

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzeti u razmatranje. Sa kandidatima koji ispunjavaju uslove utvrđene u oglasu obaviće se intervju i/ili pismeno testiranje. Kandidati koji formalno ne ispunjavaju uslove neće biti pozvani na testiranje.

Prednost imaju kandidati sa radnim iskustvom iz bankarskog i finansijskog sektora.

O datumu, vremenu i mjestu intervjua i/ili pismenog testiranja kandidati će biti naknadno obaviješteni.

Sve prijave i navedeni podaci se smatraju strogo povjerljivim i s njima se postupa kao sa poslovnom tajnom.

Dostavljena dokumentacija ne podliježe vraćanju.

Izvor: Posao.ba

14.01.2020