Poslovi - Oglas za posao

Voditelj odjela transporta i logistike (m/ž)

Vrsta edukacije VSS
Kategorije: Saobraćaj i komunikacije
Iskustvo: Sa iskustvom
Mjesto: Sarajevo
Broj pozicija 1
Jezici: Engleski

Interšped Logistics d.o.o. Sarajevo je kompanija sa dugogodišnjim iskustvom iz oblasti međunarodne i unutrašnje špedicije, transporta i skladišne djelatnosti.

Nastala je iz kompanije Interšped d.d. Sarajevo, osnovane davne 1948.godine, na taj način nastavljajući dugu tradiciju kao lider u sektoru.

Danas je Interšped Logistics dio grupacije sa kompanijom Interšped Tuzla d.d. Tuzla.

Nova grupacija  predstavlja respektabilnu snagu na BiH tržištu,koja je svojim klijentima u mogućnosti pružiti  kompletnu uslugu: transporta, logistike, skladištenja u carinskom i necarinskom skladištu, špedicije, carinskog posredovanja, tranzita, poslova unutrašnje i spoljne trgovine, logističke organizacije sajmova i izložbi, poslovnog savjetovanja i osiguranja robe u transportu.

U skladu sa proširenim obimom poslovanja objavljujemo oglas za poziciju:

VODITELJ ODJELA TRANSPORTA I LOGISTIKE

Opis posla:

  • Organizuje i rukovodi procesom rada u odjelu, vrši raspored i nadzor nad radom radnika, u cilju maksimalne racionalizacije.
  • Vodi računa o primjeni važećih pravnih akata Društva na nivou Odjela, te vrši distribuciju donesenih odluka i drugiih poslovnih informacija unutar Odjela.
  • Prati propise iz oblasti međunarodnog i unutrašnjeg saobraćaja i skladišnog prostora,carinskih propisa  i odgovoran je za primjenu istih.
  • Nosi odgovornost za ispunjenje postavljenih zadataka i planova Odjela transporta i logistike.
  • Nadzire i kontroliše rad kompletnog Odjela sa posebnom odgovornošću za ostvarenje prihoda odnosno racionalizaciju troškova Odjela.
  • Vrši pripremu,procjenu rizika, nadzor, i organizaciju pojedinačnih projekata i nosi odgovornost za uspješnost istih i njihovo adekvatno praćenje.
  • Redovno izvještava nadležne rukovodioce o ostvarenju postavljenih zadataka i izvršenju plana.
  • Vodi evidenciju zaključenih ugovora,daje prijedloge za raskid ,izmjenu i usklađivanje ugovora.

USLOVI:

  • VSS/Saobraćajni fakultet(cestovni smjer)
  • Vozački ispit kategorija B kategorije
  • Aktivno poznavanje rada na  računaru / MS Office /
  • Odlično poznavanje stranog jezika(engleski)
  • Prethodno radno iskusustvo na istim ili sličnim poslovima u trajanju od najmanje tri godine
  • Poznavanje  proizvoda i usluga: transporta, skladištenja, logistike, špedicije, carinskih propisa i procedura
  • Izrazite organizacijske sposobnosti, otvorenost prema novom, sposobnost procjene, planiranja i odlučivanja
  • Analitičko razmišljanje, izrazita komunikativnost i pregovaračke sposobnosti, proaktivan pristup radu.
  • Spremnost na timski rad

Nudimo:

  • rad u ugodnoj i dinamičnoj atmosferi,
  • mogućnost dodatnog usavršavanja i obrazovanja,
  • nagrade za postignute rezultate.

Kandidati koji uđu u uži izbor podliježu testiranju koje podrazumijeva razgovor/intervju sa konkursnom komisijom.

Zainteresovani kandidati mogu poslati svoj CV na adresu:

Interšped Logistics d.o.o. Sarajevo,

Put Života broj 14, Sarajevo.

Izvor: Posao.ba

03.02.2019