Poslovi - Oglas za posao

Stručni savjetnik (m/ž)

Vrsta edukacije VSS
Kategorije:
Iskustvo: Sa iskustvom
Mjesto: Zenica

Stručni savjetnik za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje i odgoj i obrazovanje odraslih (m/ž)

Na osnovu člana 24., a u vezi sa članom 74a. Zakona o državnoj službi u Federaciji BiH (“Službene novine Federacije BiH”, br. 29/03, 23/04, 39/04, 54/04, 67/05, 8/06 i 4/12) i člana 1. Zakona o preuzimanju Zakona o državnoj službi u Federaciji Bosne i Hercegovine („Službene novine Zeničko-dobojskog kantona” broj 3/12), Agencija za državnu službu Federacije Bosne i Hercegovine, na zahtjev Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona, objavljuje

JAVNI KONKURS

za popunu radnih mjesta državnih službenika u Ministarstvu za obrazovanje,

nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona

5 / 728

01.Stručni savjetnik za sport u Sektoru za kulturu i sport – 1(jedan) izvršilac

02.Stručni savjetnik za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje i odgoj i obrazovanje odraslih u Sektoru za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje i odgoj i obrazovanje odraslih- 1 (jedan) izvršilac

01.Opis poslova: prati i proučava sistem fizičke kulture i sporta: pruža stručnu savjetodavno-instruktivnu pomoć u poslovima osnovne djelatnosti, izrađuje koncepciju i osnove za donošenje zakona, drugih propisa i provodbenih akata u oblasti fizičke kulture i sporta, izrađuje analitičko-informativne materijale, predlaže mjere za unapređenja stanja u oblasti fizičke kulture i sporta, prati rad i zakonitost rada institucija u sportu, sportskih klubova i društava i organizacija koje upravljaju sportskim objektima, daje mišljenje i prijedloge i pruža stručnu pomoć sportskim savezima i asocijacijama, priprema mišljenja, tumačenja i stručna uputstva za primjenu kantonalnh zakona i drugih propisa i akata, neposredno učestvuje u pripremi i stručnoj obradi prijedloga, mišljenja i obrade sistemskih i drugih pitanja koja služe za izradu nacrta i prijedloga zakona i drugih propisa koji se odnose na oblast sporta i sarađuje u pripremi prijedloga, sugestija i inicijativa iz nadležnosti Sektora, neposredno postupa i rješava u upravnim stvarima izdavanja uvjerenja i drugih javnih isprava iz službenih evidencija, poznavanje procedura propisanih standardima BAS EN ISO 9001:2015, za svoj rad neposredno je odgovoran pomoćniku ministra za kulturu i sport

02. Opis poslova: prati i proučava sistem predškolskog, osnovnog, srednjeg obrazovanja i odgoja i obrazovanja odraslih: pruža stručnu savjetodavno-instruktivnu pomoć u poslovima osnovne djelatnosti, sudjeluje u pripremi izrade koncepcije i osnove za donošenje zakona, drugih propisa i provodbenih akata u oblasti predškolskog, osnovnog, srednjeg obrazovanja i odgoja i obrazovanja odraslih, izrađuje analitčkoinformativne materijale iz oblasti Sektora, predlaže mjere za unapređenja stanja u oblasti predškolskog, osnovnog, srednjeg obrazovanja i odgoja i obrazovanja odraslih, prati rad i zakonitost rada obrazovnih ustanova i institucija u oblasti predškolskog, osnovnog, srednjeg obrazovanja i odgoja i ustanova za obrazovanje odraslih, daje mišljenje i prijedloge i pruža stručnu pomoć ustanovama i institucijama u oblasti predškolskog, osnovnog, srednjeg obrazovanja i odgoja i obrazovanja odraslih, sudjeluje u pripremi mišljenja, tumačenja i stručnih uputstava za primjenu kantonalnih zakona i drugih propisa i akata iz nadležnosti Sektora, vrši nadzor nad radom  predškolskih ustanova, ustanova osnovnog obrazovanja, srednjeg obrazovanja i odgoja i obrazovanja odraslih, vrši stručnu obradu sistemskih i drugih pitanja koja služe za izradu nacrta i prijedloga zakona i drugih propisa koji se odnose na oblast predškolskog, osnovnog, srednjeg obrazovanja i odgoja i obrazovanja odraslih i neposredno učestvuje u davanju prijedloga, sugestija i inicijativa, neposredno postupa i rješava u upravnim stvarima izdavanja uvjerenja i drugih javnih isprava iz službenih evidencija, poznavanje procedura propisanih standardima BAS EN ISO 9001:2015, za svoj rad neposrdno je odgovoran pomoćniku ministra za predškolsko, osnovno, srednje obrazovanje i odgoj i obrazovanje odraslih

Uslovi: Pored opštih uslova predviđenih članom 25. Zakona o državnoj službi u Federaciji Bosne i Hercegovine, kandidati trebaju ispunjavati i slijedeće posebne uslove, utvrđene u Pravilniku o unutrašnjoj organizaciji i to:

Za poziciju 01:

- VSS- VII stepen odnosno visoko obrazovanje prvog, drugog ili trećeg ciklusa Bolonjskog sistema studiranja- ciklus studija sa najmanje 240 ECTS bodova – fakultet za sport i tjelesni odgoj, kineziološki fakultet, prirodno matematički fakultet, filozofski fakultet, pedagoški fakultet, fakultet političkih nauka, fakultet humanističkih nauka- fakulteti koji obrazuju nastavnike

- 3 (tri) godine radnog staža u struci nakon stečene diplome visokog obrazovanja

- poznavanje rada na računaru

Za poziciju 02:

- VSS- VII stepen odnosno visoko obrazovanje prvog, drugog ili trećeg ciklusa Bolonjskog sistema studiranja- ciklus studija sa najmanje 240 ECTS bodova – prirodno matematički fakultet, filozofski fakultet, pedagoški fakultet, fakultet političkih nauka, fakultet za sport i tjelesni odgoj, kineziološki fakultet, tehnički fakulteti, umjetnički fakulteti, fakultet humanistčkih nauka- fakulteti koji obrazuju nastavnike

- 3(tri) godine radnog staža na poslovima obrazovanja, odnosno svoje struke, nakon završene stručne spreme

- položen stručni ispit za samostalan rad u nastavi

Prijavljivanje na konkurs:

1 .Kandidati se prijavljuju na konkurs dostavljanjem uredno popunjenog prijavnog obrasca Agencije za državnu službu Federacije BiH (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Zeničko-dobojski i Srednjobosanski kanton, ili na web stranici Agencije www.adsfbih.gov.ba).

2. Kandidati koji nisu izuzeti od polaganja ispita općeg znanja dužni su uz prijavu na javni konkurs dostaviti dokaz o radnom stažu u struci nakon sticanja visoke stručne spreme (original ili ovjerenu kopiju), na propisanom Obrascu uvjerenja (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Zeničko-dobojski i Srednjobosanski kanton ili na web stranici Agencije www.adsfbih.gov.ba)

NAPOMENE ZA KANDIDATE:

O datumu, vremenu i mjestu polaganja ispita općeg znanja i stručnog ispita kandidati će biti obavješteni putem web stranice Agencije, www.adsfbih.gov.ba. Imena kandidata se ne objavljuju.

Ako kandidat ne pristupi polaganju ispita općeg znanja i/ili stručnog ispita smatrat će se da je odustao od dalje konkursne procedure.

Kandidati koji ne polože ispit općeg znanja ili pismeni dio stručnog ispita gube pravo na učešće u daljoj konkursnoj proceduri o čemu se, prilikom saopćavanja rezultata na ispitu općeg znanja pisano informišu, a nakon pismenog dijela stručnog ispita usmeno se informišu o postignutim rezultatima. Kandidati imaju pravo uvida u rezultate koje su postigli na ispitu.

Kandidati koji su uspješno položili stručni ispit (pismeni i intervju) a ne dostave Agenciji validne dokaze (original ili ovjerene kopije) o ispunjavanju posebnih uslova javnog konkursa, u roku od pet dana, od dana održavanja stručnog ispita odnosno usmenog obavještenja o rezultatima koje su postigli, neće biti uvršteni na Listu uspješnih kandidata. Agencija za državnu službu Federacije BiH, objavljuje rezultate stručnog ispita, na propisanom obrascu, na oglasnoj ploči Agencije.

Izabrani kandidat, koji u roku od sedam dana od dana prijema obavještenja o izboru, ne dostavi Agenciji za državnu službu Federacije BiH, validne dokaze (original ili ovjerene kopije) o ispunjavanju opštih uslova iz javnog konkursa, biće brisan sa Liste uspješnih kandidata.

Javni konkurs se provodi u skladu sa Uredbom o uslovima, načinu i programu za polaganje ispita općeg znanja i stručnog ispita za kandidate za državnu službu u Federaciji Bosne i Hercegovine – prečišćeni tekst (“Službene novine Federacije BiH”, br.10/18 )

Prijavu, sa traženim dokumentima, treba dostaviti u roku od 15 dana od objave javnog konkursa u „Službenim novinama Federacije BiH”, putem pošte, preporučeno na adresu

Agencija za državnu službu Federacije BiH

Odjeljenje Agencije za Zeničko-dobojski i Srednjobosanski kanton

Ul. Kučukovići br. 2

72000 Zenica

sa naznakom:

“Javni konkurs za popunu radnih mjesta državnih službenika u Ministarstvu za

obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona”

Nepotpune, neblagovremene i neuredne prijave odnosno prijave kandidata koji uz prijavni obrazac, ne dostavi traženu dokumentaciju kojom dokazuju ispunjavanje uslova iz tačke 2. ovog konkursa neće biti razmatrane.

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

13.12.2018