Javni konkurs za popunu upražnjenih radnih mjesta u Opštinskoj upravi Modriča

Vrsta edukacije VSS
Kategorije: Ekonomija
Iskustvo: Sa iskustvom
Mjesto: Modriča, Doboj
Broj pozicija 3

Lokacija: Doboj

1. Samostalni stručni saradnik za praćenje opštinskih prihoda i evidenciju stalnih sredstava (radno mjesto pete kategorije, trećeg zvanja) - 1 (jedan)  izvršilac,
2. Vatrogasac - 2 (dva) izvršioca.

II Opis poslova radnih mjesta:
Zaposleni na radnom mjestu iz tačke I podtačka 1. ima status službenika i obavlja poslove utvrđene Pravilnikom o organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta Opštinske uprave Modriča («Službeni glasnik opštine Modriča», broj:11/16, 2/17 i 5/17), a zaposleni na radnom mjestu iz tačke I podtačka 2. imaju status namještenika i obavljaju poslove utvrđene Pravilnikom o organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta u Teritorijalnoj vatrogasnoj jedinici Modriča - posebne organizacione jedinice Opštinske uprave Modriča («Službeni glasnik opštine Modriča», broj: 5/15).

III Opšti uslovi za prijem u radni odnos:
1.da je državljanin Republike Srpske, odnosno Bosne i Hercegovine,
2.da je stariji od 18. godina,
3.da ima opštu zdravstvenu sposobnost,
4.da nije osuđivan za krivično djelo na bezuslovnu kaznu zatvora od najmanje šest mjeseci ili za krivično djelo koje ga čini nepodobnim za obavljanje poslova u opštinskoj upravi,
5.da nije otpušten iz organa uprave kao rezultat disciplinske mjere na bilo kojem  nivou vlasti u BiH tri godine prije objavljivanja konkursa,
6.da nije pod optužnicom Međunarodnog suda za ratne zločine počinjene na području  bivše Jugoslavije u Hagu i da nije odbio naredbu da se povinuje pred Tribunalom - član IX stav 1. Ustava BiH,
7.da ne postoji nespojivost i sukob interesa u skladu sa članom  43. do  47. Zakona o  službenicima i namještenicima u jedinicama lokalne samouprave («Službeni  glasnik Republike Srpske, broj: 97/16).

IV Posebni uslovi:
1) za radno mjesto iz tačke I podtačka 1:
-visoka stručna sprema, ekonomskog smjera, diplomirani ekonomista ili prvi ciklus studija sa najmanje 240 ECTS bodova,
-najmanje jedna godina radnog iskustva u traženom stepenu obrazovanja,
-položen stručni ispit za rad u organu uprave,
-poznavanje rada na računaru.

2) za radno mjesto iz tačke I podtačka 2:
-srednja stručna sprema III ili IV stepen odgovarajuće tehničke struke (vatrogasne, građevinske, metalske, bravarske, hemijske, električarske i druge struke),
-položen stručni ispit za vatrogasca u profesionalnoj vatrogasnoj jedinici,
-da nije stariji od 25 godina života u trenutku zasnivanja radnog odnosa,
-najmanje 6 mjeseci radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima,
-zdravstvena i psihofizička sposobnost za vršenje poslova gašenja požara i spasavanja ljudi i imovine.
Kandidat koji nema položen stručni ispit za rad u organu uprave može se primiti na rad, s tim da je dužan isti položiti u roku šest mjeseci od dana zaposlenja. Ukoliko ne položi stručni ispit u roku od šest mjeseci od dana zaposlenja, prestaje mu radni odnos.

V   Potrebna dokumenta i postupak izbora:
(1)  Prijava za učešće na javnom konkursu podnosi se na propisanom obrascu „Prijava na javni konkurs“ (obrazac broj 1.),  koji je dostupan na internet stranici opštine Modriča ili internet stranici Ministarstva uprave i lokalne samouprave, a isti se može preuzeti i lično u šalter sali Opštinske uprave Modriča. Uz navedeni obrazac, kao dokaz o ispunjavanju opštih uslova, kandidat prilaže fotokopiju uvjerenja o državljanstvu RS, odnosno BiH, a izjava da kandidat:
1.nije pod optužnicom Međunarodnog suda za ratne zločine počinjene na području  bivše Jugoslavije u Hagu i da nije odbio naredbu da se povinuje pred  Tribunalom – član IX tačka 1. Ustava BiH,
2.da nije osuđen za krivično djelo na bezuslovnu kaznu zatvora od najmanje 6 (šest) mjeseci ili za krivično djelo koje ga čini nepodobnim za obavljanje poslova u  opštinskoj upravi,
3.da nije otpušten iz organa uprave kao rezultat disciplinske mjere na bilo kojem  nivou vlasti u BiH tri godine prije objavljivanja konkursa i
4.da nije u sukobu interesa, odnosno da ne obavlja dužnost koja je nespojiva sa  dužnošću službenika u opštinskoj upravi, u skladu sa članom 43. do 47. Zakona o službenicima i namještenicima u organima jedinice lokalne samouprave, sastavni je dio prijave na javni konkurs.

(2) Kao dokaz o ispunjavanju posebnih uslova kandidat prilaže:
1.fotokopije diplome/svjedočanstva o završenom fakultetu, odnosno srednjoj školi, (kandidat koji je visoko obrazovanje stekao po Bolonjskom sistemu studiranja uz diplomu dostavlja i dodatak diplomi. Ako visokoškolska ustanova dodatak diplomi nije uopšte izdavala, kandidat je dužan da uz diplomu o stečenom obrazovanju dostavi uvjerenje visokoškolske ustanove da dodatak diplomi nije izdavan, odnosno da se ne izdaje),
2.uvjerenje o položenom stručnom ispitu za rad u organu uprave ili izjava kojom se kandidat obavezuje da će u roku od 6 mjeseci od dana zaposlenja položiti stručni  ispit,
3.uvjerenje o položenom stručnom ispitu za vatrogasca u profesionalnoj  vatrogasnoj jedinici,
4.isprava kojom se dokazuje  radno iskustvo u traženom stepenu obrazovanja  (potvrda,  uvjerenje ili drugi akt poslodavca iz  kojeg se vidi na kojim poslovima,  sa kojom stručnom spremom i u kom periodu je stečeno radno iskustvo) i
5.ispravu-dokaz da poznaje rad na računaru  (ako kandidat nema dokaz  o poznavanju rada  na računaru vrši se provjera od strane stručne komisije opštinske uprave, prije obavljenog intervjua).

(3) Sa kandidatima koji budu ispunjavali opšte i posebne uslove konkursa, Konkursna komisija obaviće intervju, o čemu će kandidati biti blagovremeno obaviješteni.

(4) Prilikom popunjavanja upražnjenih radnih mjesta daje se prednost, pod istim uslovima, korisnicima prava u skladu sa propisima o pravima boraca, vojnih invalida i porodica poginulih boraca Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske.

(5) Prvorangirani kandidat dužan je da u roku od sedam dana od dana prijema obavještenja komisije, dostavi dokaze o ispunjavanju opštih i posebnih uslova u originalu ili ovjerenoj fotokopiji iz tačke V, stav 1. podtačka 2. i ovjerenu pismenu izjavu za podtačke 1, 3. i 4. Javnog konkursa, kao i uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti i rodni list.
Ako prvorangirani kandidat u propisanom roku ne dostavi naprijed navedene dokaze  ili ako na osnovu dostavljenih dokaza Komisija utvrdi da kandidat ne ispunjava opšte i posebne uslove, pozvaće sljedećeg kandidata po broju osvojenih bodova sa liste uspješnih kandidata da dostavi gore navedene dokaze o ispunjavanju opštih i posebnih uslova i odgovarajuće ovjerene izjave.

VI Rok za podnošenje prijava
Rok za podnošenje prijava je 15 dana od dana objavljivanja javnog konkursa.
Javni konkurs će biti objavljen u «Službenom glasniku Republike Srpske« i dnevnom listu «Glas Srpske». Ako konkurs ne bude objavljen istovremeno, rok će se računati od dana posljednjeg objavljivanja.

Prijave se mogu  dostaviti lično ili putem pošte, na adresu:
Opština Modriča, ulica Vidovdanska 1. sa naznakon «Prijava na konkurs za popunu upražnjenih radnih mjesta u Opštinskoj upravi» i naznakom za koje radno mjesto i broj pozicije.

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzimati u razmatranje.

Za davanje dodatnih obavještenja o javnom konkursu zadužen je službenik Olga Subotić, kontakt telefon: 053/810-511 lokal181.

Izvor: Zavod za zapošljavanje RS

17.08.2017