Poslovi - Oglas za posao

Javni konkurs za izbor i imenovanje direktora

Vrsta edukacije VSS
Kategorije: Pravo, Ekonomija, Medicina
Iskustvo: Sa iskustvom
Mjesto: Bijeljina, Milići

Javni konkurs za izbor i imenovanje direktora Javne zdravstvene ustanove „Sveti Nikola“ Milići

Lokacija: Bijeljina

I – Skupština opštine Milići raspisuje javni konkurs za izbor i imenovanje:

1. Direktor Javne zdravstvene ustanove  Dom zdravlja „Sveti Nikola“  Milići,

II- Opis poslova
1. Direktor  obavlja poslove u skladu sa zakonom i opštim aktima ustanove.

III – Mandat
-  Mandat direktora JZU Dom zdravlja „Sveti Nikola“ Milići traje četiri (4) godine,

IV- Kandidat treba da ispunjava opšte i posebne uslove:

a)  Opšti uslovi su:
1.da su državljani Republike Srpske ili BiH,
2.da su stariji od 18 godina,
3.da imaju opštu zdravstvenu sposobnost,
4.da nisu otpušteni iz službe na osnovu disciplinske mjere, na bilo kojem nivou vlasti u Bosni i Hercegovini ili entitetima u periodu od tri godine prije dana od dana objavljivanja javnog konkursa,
5.da nisu osuđivani za krivično djelo na bezuslovnu kaznu zatvora od najmanje šest    mjeseci ili za krivično djelo koje ih čini nepodobnim za obavljanje dužnosti,
6.da se protiv njih ne vodi krivični postupak i
7.da se na njega ne odnosi član IX stav 1. Ustava BiH.

b)  Posebni uslovi su:
1.visoka stručna sprema medicinskog, ekonomskog ili pravnog smjera,
2.najmanje tri godine iskustva u  struci,
3.poznavanje problematike u oblasti zdravstvene zaštite,
4.pokazani rezultati i uspjesi u obavljanju ranijih poslova,
5.program rada ustanove za naredni period,
6.da ne postoji sukob interesa.

Sukob interesa

Kandidat ne može biti biran ukoliko postoji sukob interesa kako je propisano Zakonom o sprečavanju sukoba interesa u organima vlasti Republike Srpske („Službeni glasnik Republike Srpske”, broj 73/08).

Potrebna dokumenta

Uz prijavu na konkurs kandidat je dužan dostaviti dokaze o ispunjavanju opštih i posebnih uslova:
- uvjerenje o državljanstvu, ne starije od šest mjeseci,
- izvod iz matične knjige rođenih,
- diplomu ili ovjerenu kopiju diplome,
- uvjerenje o radnom stažu ili ovjerenu fotokopiju radne knjižice,
- biografiju sa kretanjem u službi,
- uvjerenje da se ne vodi krivični postupak, ne starije od  šest mjeseci,
- uvjerenje o nekažnjavanju ne starije od šest mjeseci,
- program rada ustanove za naredni period
- potpisanu i od opštinskog organa  ovjerenu izjavu o ispunjavanju uslova iz tačke IV stav 1. 0podtačka 4. i 6. i stav 2. podtačka 6. ovog konkursa .
- dokaz o opštoj zdravstvenoj sposobnosti – ne starije od 6 mjeseci, dostaviće samo izabrani kandidat po završetku izborne procedure.

Sa svim kandidatima koji uđu u uži izbor Komisija za izbor će obaviti intervju o čemu će kandidati biti blagovremeno obavješteni.
Konačno imenovanje će vršiti Skupština opštine Milići.

Rok za podnošenje prijava.

Rok za podnošenje prijava je 30 dana od dana objavljivanja javnog konkursa u dnevnom listu „Glas Srpske“, „Službenom glasniku Republike Srpske“ i na web stranici Opštine Milići.
U slučaju da konkurs ne bude objavljen istovremeno rok za podnošenje prijava računaće se od dana poslednjeg objavljivanja.
Neblagovremene i nepotpune prijave neće se uzeti u razmatranje.

Prijave na konkurs, u zatvorenoj koverti,se mogu dostaviti lično ili putem pošte na adresu:  Opština Milići, ul. Jovana Dučića br. 2. Milići, sa naznakom „Komisija za izbor i imenovanje  direktora Javne zdravstvene ustanove Dom zdravlja „Sveti Nikola“ Milići“.

O rezultatima konkursa kandidati će biti obavješteni u roku od osam dana od dana izbora.

Izvor: Zavod za zapošljavanje RS

10.08.2017