Poslovi - Oglas za posao

Pomoćnik direktora za informatiku (m/ž)

Vrsta edukacije VSS
Kategorije: Informatika
Iskustvo: Pet godina
Mjesto: Sarajevo, Goražde
Broj pozicija 1
Jezici: Engleski

Na osnovu člana 34. a u vezi sa članom 67. Zakona o državnoj službi u Kantonu Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo" br.31/16), a na zahtjev Zavoda za informatiku i statistiku Kantona Sarajevo, Agencija za državnu službu Federacije Bosne i Hercegovine, objavljuje

JAVNI KONKURS

za popunu radnih mjesta državnih službenika

u Zavoda za informatiku i statistiku Kantona Sarajevo

06 / 1057

01.Pomoćnik direktora za informatiku - 1(jedan) izvršilac

02. Viši stručni saradnik - sistem inžinjer - 1(jedan) izvršilac

01.Opis poslova: neposredno rukovodi sektorom informatike, te: a. organizira blagovremeno, stručno i pravilno vršenje poslova iz nadležnosti sektora, raspoređuje poslove na zaposlenike i daje im upute o načinu vršenja poslova, provjerava urađeno; b. Osigurava radnu disciplinu i punu zaposlenost, redovno upoznaje direktora o stanju i problemima u vezi vršenja poslova iz nadležnosti organizacione jedinice, predlaže preduzimanje potrebnih mjera, te daje prijedloge poboljšanja rada, vrši najsloženije poslove iz nadležnosti sektora, izvršava poslove po nalogu direktora i odlučuje o pitanjima za koja je ovlašten posebnim rješenjem direktora; predlaže poslove i zadatke za godišnji program rada, utvrđuje operativne planove rada, analizira njihovo izvršenje, priprema prijedlog godišnjeg izvještaja o radu, utvrđuje i direktoru dostavlja učinak zaposlenika; osigurava dokumentovanje stanja sistema, tehničkih procedura i uobičajenih problema i rješenja; osigurava neprekidan 24-satni rad IKT sistema, zaštitu i pohranu podataka, proceduru oporavka;organizira praćenje propisa, stanja i pravca razvoja informacionih tehnologija, te predlaže usmjeravanje i obuku zaposlenika.

02.Opis poslova: administrira servere i pripadajuće programe, otklanja smetnje i primjenjuje tehničke mjere i zakrpe; planira, dokumentuje i unaprijeđuje postavke servera, radnih stanica, korisnika i informatičkih servisa Kantona, te mrežne opreme po potrebi; priprema pravilnike i uputstva o upotrebi informacionih sistema; planira i postavlja evidenciju i statistiku događaja u sistemu; planira mjere pohrane i zaštite sistema i podataka; planira postavke, organizaciju i praćenje rada sistematskih i aplikativnih programa; prati pravce razvoja i stanja informacionih tehnologija u oblasti administracije i razvoja sistema; obavlja i druge poslove i zadatke po nalogu rukovodioca;

Uslovi: Pored opštih uslova predviđenih članom 35. Zakona o državnoj službi u Kantonu Sarajevo, kandidati trebaju ispunjavati i slijedeće posebne uslove utvrđene Pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji i to:

Za poziciju 01.

- Elektotehnički fakultet, visoko obrazovanje najmanje VII stepen stručne spreme ili sa najmanje 240 ECTS studijskih bodova Bolonjskog sistema, Fakultet informacionih tehnologija: visoko obrazovanje najmanje VII stepen stručne spreme ili sa najmanje 240 ECTS studijskih bodova Bolonjskog sistema,

- najmanje 5(pet) godina radnog staža u struci,

- položen stručni ispit

- znanje engleskog jezika na nivou B2

- industrijski certifikat iz upravljanja IT uslugama

Za poziciju 02.

- Elektotehnički fakultet, visoko obrazovanje najmanje VII stepena stručne spreme ili sa najmanje 240 ECTS studijskih bodova Bolonjskog sistema, Fakultet informacionih tehnologija: visoko obrazovanje najmanje VII stepen stručne spreme ili sa najmanje 240 ECTS studijskih bodova Bolonjskog sistema, Ekonomski fakultet (smjer informacioni sistemi ili informacione tehnologije) visoko obrazovanje najmanje VII stepen stručne spreme ili sa najmanje 240 ECTS studijskih bodova Bolonjskog sistema, Fakultet saobraćaja i komunikacija (smjer elektronske komunikacije) visoko obrazovanje najmanje VII stepen stručne spreme ili sa najmanje 240 ECTS studijskih bodova Bolonjskog sistema,

- najmanje 2(dvije) godine radnog staža u struci,

- poznavanje engleskog jezika na nivou B1

Prijavljivanje na konkurs:

01. Kandidati se prijavljuju na konkurs dostavljanjem uredno popunjenog prijavnog obrasca Agencije za državnu službu Federacije BiH (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Kanton Sarajevo i Bosansko-podrinjski kanton, ulica Kulovića 7 ili na web stranici Agencije www.adsfbih.gov.ba.

02. Kandidati koji nisu izuzeti od polaganja ispita općeg znanja dužni su uz prijavu na javni konkurs dostaviti dokaz o radnom stažu u struci nakon sticanja visoke stručne spreme(original ili ovjerena kopija), na propisanom Obrascu uvjerenja (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Kanton Sarajevo i Bosansko-podrinjski kanton, ulica Kulovića 7 ili na web stranici Agencije www.adsfbih.gov.ba.

NAPOMENE ZA KANDIDATE:

O datumu, vremenu i mjestu polaganja ispita općeg znanja i stručnog ispita kandidati će biti obaviješteni putem web stranice Agencije, www.adsfbih.gov.ba. Imena kandidata se ne objavljuju.

Ako kandidat ne pristupi polaganju ispita općeg znanja i/ili stručnog ispita smatrat će se da je odustao od dalje konkursne procedure.

Kandidati koji ne polože ispit općeg znanja ili pismeni dio stručnog ispita gube pravo na učešće u daljoj konkursnoj proceduri o čemu se, prilikom saopćavanja rezultata na ispitu općeg znanja pisano informišu, a nakon pismenog dijela stručnog ispita usmeno se informišu o postignutim rezultatima.

Kandidati imaju pravo uvida u rezultate koje su postigli na ispitu.

Kandidati koji su uspješno položili stručni ispit (pismeni i intervju) a ne dostave Agenciji validne dokaze (original ili ovjerene kopije) o ispunjavanju posebnih uslova javnog konkursa, u roku od pet dana, od dana održavanja stručnog ispita odnosno usmenog obavještenja o rezultatima koje su postigli, neće biti uvršteni na Listu uspješnih kandidata.

Agencija za državnu službu Federacije BiH, objavljuje rezultate stručnog ispita, na propisanom obrascu, na oglasnoj ploči Agencije. Izabrani kandidat, koji u roku od sedam dana od dana prijema obavještenja o izboru, ne dostavi Agenciji za državnu službu Federacije BiH, validne dokaze (original ili ovjerene kopije) o ispunjavanju opštih uslova iz javnog konkursa, biće brisan sa Liste uspješnih kandidata.

Javni konkurs se provodi u skladu sa Uredbom o uslovima, načinu i programu za polaganje ispita općeg znanja i stručnog ispita za kandidate za državnu službu u Kantonu Sarajevo ("Službene novine Kantona Sarajevo ", broj: 8/17 i 7/18).

Prijavu, sa traženim dokumentima, treba dostaviti u roku od 15 dana od objave javnog konkursa u «Službenim novinama FBiH», putem pošte, preporučeno na adresu:

AGENCIJA ZA DRŽAVNU SLUŽBU FEDERACIJE BiH

ODJELJENJE AGENCIJE ZA KANTON SARAJEVO I BOSANSKO PODRINJSKI KANTON, UL. KULOVIĆA BR. 7

71000 SARAJEVO

sa naznakom

„Javni konkurs za popunu radnih mjesta državnih službenika

u Zavodu za informatiku i statistiku Kantona Sarajevo"

Nepotpune, neblagovremene i neuredne prijave odnosno prijave kandidata koji uz prijavni obrazac,

ne dostavi traženu dokumentaciju kojom dokazuju ispunjavanje uslova iz tačke 2. ovog konkursa neće biti razmatrane.

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

11.06.2018