Poslovi - Oglas za posao

Voditelj finansija računovodstvenih poslova (m/ž)

Vrsta edukacije VSS
Kategorije: Ekonomija
Iskustvo: Sa iskustvom
Mjesto: Sarajevo
Broj pozicija 1
Jezici: Engleski

Društvo Aluco & Co. d.o.o., raspisuje

JAVNI KONKURS

Za prijem u radni odnos za radno mjesto:

  • VODITELJ FINANSIJA I RAČUNOVODSTVENIH POSLOVA – 1 izvršilac

Opšti opis poslova:

  • Organizacija i rukovođenje finansijskog knjigovodstva
  • Kreiranje računovodstvene politike sukladno zakonskoj regulativi, interno propisanim pravilima i procedurama, te uputama Uprave
  • Pravilna primjena poreznih i računovodstvenih propisa u poslovanju tvrtke
  • Predlaganje i provođenje odluka i naloga Uprave
  • Nadgledanje rada i praćenje uspješnosti radnika odjela
  • Plan i analiza finansijskih izveštaja
  • Kontrola materijalnih troškova
  • Komunikacija sa bankama
  • Priprema poslovne dokumentacije
  • Izrada ponuda i izlaznih računa
  • Pripreme za knjiženja
  • Evidencija izvoda, izlaznih i ulaznih računa, plaćanje ulaznih računa internet bankarstvom, vođenje blagajne
  • Pružanje finansijskih informacija upravi pretraživanjem i analiziranjem računovodstvenih podataka; pripremanje izvještaja
  • Obračun primanja zaposlenih.
  • Knjiženje knjiga ulaznih računa (KIF), knjige primljenih računa (KUF) i izrada PDV prijave
  • Izrada i kontrola poreskih prijava u skladu sa poreskim zakonima
  • Učešće u pripremi propisanih računovodstvenih dokumenata
  • Izrada zakonskih izvještaja, finansijskih konsolidiranih izvještaja te završni račun
  • Izrada različitih internih finansijskih izvještaja za potrebe Uprave i ostalih sastavnih dijelova društva
  • Saradnja s revizorima i poreznim savjetnicima
  • Knjiženje poslovnih promjena i kontrola ispravnosti dokumentacije za knjiženje
  • Poznavanje procesa izrade obračuna naknada i zarada sa svim pratećim obrascima
  • Praćenje aktuelnih propisa/zakonskih promjena
  • Pomoć pri ostalim administrativnih poslovima
  • Obavlja ostale poslove prema nalogu Uprave

Uslovi za prijavu :

  1. VSS, Ekonomski fakultet
  2. Certificirani računovođa
  3. Radno iskustvo u struci 10 godina, najmanje 5 godina voditeljskog iskustva u računovodstvu i finansijama
  4. Odlično poznavanje rada na Microsoft Office alatima
  5. Poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu
  6. Odgovornost, inicijativa i usmjerenost na rezultate uz razvijenu poslovnu etiku

Kandidati su pored navedenih uslova dužni ispunjavati i opšte uslove predviđene Zakonom o radu FBIH.

Kao prijavu za konkurs, kandidat je dužan priložiti sljedeću dokumentaciju:

  1. CV (europass) na bosanskom/srpskom/hrvatskom,
  2. Kopija diplome i certifikata odnosno dokaza o stručnoj spremi,
  3. Po mogućnosti pismene preporuke prethodnih poslodavaca.

Konkurs ostaje otvoren 20 dana od dana objavljivanja.

Priloženi dokumenti se ne vraćaju kandidatima.

Prijave sa priloženom dokumentacijom dostaviti putem opcije "PRIJAVI SE NA OGLAS" ili poštom na adresu:

AluCo & Co d.o.o. Sarajevo

Put Famosa BB

71 212 SARAJEVO

«ZA KONKURS – VODITELJ FINANSIJA I RAČUNOVODSTVENIH POSLOVA »

Sa izabranim kandidatima će se obaviti razgovor u prostorijama društva. O datumu intervjua kandidati će biti pojedinačno obavješteni.

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzeti u razmatranje.

Izvor: Posao.ba

05.04.2018