Poslovi - Oglas za posao

JAVNI KONKURS Za izbor i imenovanje direktora

Vrsta edukacije VSS
Kategorije:
Iskustvo: Pet godina
Mjesto: Banja Luka

JAVNI KONKURS Za izbor i imenovanje direktora Javne ustanove Osnovna škola „Vuk Stefanović Karadžić“

Lokacija: Banja Luka

I. Predmet

Školski odbor JU Osnovne škole „Vuk Stefanović Karadžić“ Turjak raspisuje Javni konkurs za izbor i imenovanje direktora škole.

II.Opis poslova

Direktor škole  rukovodi radom škole i odgovoran je za zakonitost rada i uspješno  obavljanje djelatnosti škole u skladu sa pozitivno-pravnim  propisima.
Za svoj rad  odgovara Vladi RS, Školskom odboru i Ministru.
Direktor škole odgovoran je  i za obavljanje ostalih poslova utvrđenih  Zakonom o sistemu  javnih službi i Statutom škole.

III Mandat

Direktor JU osnovne škole „Vuk Stefanović Karadžić“Turjak bira se na period od  4(četiri) godine.
Školski odbor  ministru dostavlja dokumentaciju i spisak  kandidata koji ispunjavaju uslove konkursa  za imenovanje direktora u roku od osam  dana  od dana razmatranja prijava.
Na prijedlog ministra Vlada  imenuje za direktora  jednog od kandidata sa spiska  iz prethodne alineje.

OPŠTI I POSEBNI USLOVI ZA PRIJEM U RADNI ODNOS
IV. Uslovi za  učešće  na konkursu
Za direktora  JU osnovne škole „Vuk S. Karadžić“Turjak može biti izabrano lice koje ispunjava uslove utvrđene  Ustavom Bosne i Hercegovine i Republike Srpske, Zakonom o radu, Zakonom o  osnovnom obrazovanju i vaspitanju, Statutom škole i to:

1. Opšti uslovi
- da ima opštu zdravstvenu sposobnost  za rad,
- da je državljanin  BIH/Republike Srpske,
- da je stariji od 18 godina.

2. Posebni uslovi
- ima završen prvi ciklus  studija u trajanju od 4 godine i ostvarenih najmanje 240ECTS bodova ili ekvivalent,
-ima najmanje pet godina radnog iskustva kao stručni saradnik ili nastavnik na predmetima koji se izučavaju u osnovnoj školi nakon sticanja diplome iz tačke 1. ovog stava,
-nije osuđivan pravosnažnom presudom  na bezuslovnu kaznu zatvora, protiv kojeg nije pokrenut krivični postupak za djela učinjena protiv dostojanstva ličnosti, morala,službene dužnosti, polnog integriteta, zlostavljanja djeteta, polnog i drugog nasilja nad djetetom ili maloljetnim licem.

3. Pored opštih i posebnih uslova koje kandidat mora da ispunjava, za direktora ne može biti  izabrano lice na koje se odnosi član 9. stav 1.  Ustava Bosne i Hercegovine, tj ni jedno lice koje služi kaznu izrečenu od strane Međunarodnog suda  pravde za bivšu Jugoslaviju i nijedno lice koje je pod optužnicom tog suda, a nije se povinovalo nalogu da se pojavi pred sudom.

V-Potrebna dokumentacija

Kao dokaz o ispunjavaju opštih i posebnih uslova kandidati su dužni priložiti:
-Kratku biografiju sa podacima o kretanju u struci i do sada ostvarenim rezultatima rada,
- Izvod iz matične knjige rođenih,
-Uvjerenje o državljanstvu,
-Dokaz odnosno diploma o stečenom stepenu stručne spreme ili ekvivalenta,
- Uvjerenje o položenom stručnom ispitu za rad u vaspitno-obrazovnom procesu,
-Dokaz, odnosno uvjerenje o dužini radnog iskustva na mjestu stručnog saradnika ili nastavnika  u osnovnoj školi  nakon sticanja diplome(najmanje pet godina),
- preporuku ranijeg poslodavca, odnosno nastavničkog vijeća škole u kojoj je kandidat zaposlen,
-Ljekarsko uvjerenje o psihičkoj i fizičkoj sposobnosti za rad sa učenicima (ne starije od 6 mjeseci),
- Uvjerenje da se protiv njega ne vodi  krivični postupak  za djela učinjena protiv dostojanstva ličnosti, morala, službene dužnosti, polnog integriteta, zlostavljanja djeteta, polnog i drugog nasilja nad djetetom ili maloljetnim licem, izdato od nadležnog suda,
-Ovjerena izjava kandidata da nije obuhvaćen  odredbom člana  IX stav 1. Ustava Bosne i Hercegovine,
-Prijedlog programa rada direktora u narednom četvorogodišnjem mandatu,
- Uvjerenje  da lice nije osuđivanopravosnažnom presudom  na bezuslovnu kaznu zatvora, u skladu sa članom 103.stav2. Krivičnog zakona Republike Srpske(„Službeni glasnik RS“ broj49/03,108/04,37/06,73/10,01/12 i 67/13),
-Dokazi(doumenta ) se dostavljaju u originalu ili ovjerenoj kopiji u skladu sa zakonom i neće se vraćati kandidatima.

VI-Rok  za učešće na konkursu i način dostavljanja prijave

Prijave se mogu dostaviti u zatvorenoj koverti lično ili poštom preporučeno na adresu:
JUOŠ“Vuk Stefanović Karadžić“,78404 Turjak, Gradiška, sa naznakom „Javni konkurs za izbor i imenovanje direktora škole“.
Rok za podnošenje prijave je 15 dana  od dana objavljivanja konkursa u  dnevnim novinama „Glas Srpske“.
Nepotpune i neblagovremene  prijave neće se uzeti  u razmatranje.

Napomena:
Školski odbor će pisanim putem obavijestiti sve učesnike  o rješenju o izboru i imenovanju direktora  JUOŠ“Vuk S. Karadžić“Turjak u roku od 8 dana od dana dostavljanja rješenja školi.

Izvor: Zavod za zapošljavanje RS

22.02.2018