Poslovi - Oglas za posao

Nastavnik za nastavni predmet ruski jezik (m/ž)

Vrsta edukacije Bachelor
Kategorije:
Iskustvo: Sa iskustvom
Mjesto: Krupa na Uni

Prijem radnika - JU osnovna škola »BRANKO ĆOPIĆ» Donji Dubovik , Krupa na Uni

OPIS RADNOG MJESTA

I - Upražnjena radna mjesta na određeno radno vrijeme do kraja školske 2017/18.godine su:

- Nastavnik za nastavni predmet ruski jezik - sa iskustvom i položenim stručnim ispitom 8 časova

OPŠTI I POSEBNI USLOVI ZA PRIJEM U RADNI ODNOS

Pored opštih uslova predviđenih Zakonom o radu (’‘Službeni glasnik Republike Srpske’‘, broj: 1/16) kandidat treba da ispunjava i uslove predviđene članom 104. 105. i 106. Zakona o osnovnom vaspitanju i obrazovanju (”Službeni glasnik Republike Srpske”, broj: 44/17) i uslove predviđene Pravilnikom o stručnim profilima i zvanjima nastavnika, stručnih saradnika i vaspitača (”Službeni glasnik Republike Srpske”, broj: 77/09, 86/10, 25/14, i 76/15).

Opšti uslovi koje kandidat treba da ispunjava:

Da je državljanin Republike Srpske i Bosne i Hercegovine, da je punoljetan, da je radno sposoban i da nije osuđivan pravosnažnom presudom za krivična djela učinjena protiv dostojanstva ličnosti, morala, službene dužnosti, trgovine ljudima, zlostavljanja djeteta, polnog i drugog nasilja nad djetetom ili maloljetnim licem.

Posebni uslovi koje kandidat treba da ispunjava:

- Da ima odgovarajući nivo obrazovanja – završen prvi ciklus studijskog programa i stručno zvanje u određenoj oblasti ili ekvivalent, odnosno višu ili visoku stručnu spremu,

- Da ima ljekarsko uvjerenje o psihičkoj i fizičkoj sposobnosti za rad sa učenicima (prilaže samo izabrani kandidat nakon izvršenog izbora po konkursu, a prije zasnivanja radnog odnosa) i

- Uz potpisanu prijavu i dokumentaciju kojom se dokazuje ispunjavanje opštih uslova, potrebno je dostaviti i dokumentaciju na osnovu koje se dokazuje ispunjenost posebnih uslova i dokumentaciju na osnovu koje se vrši bodovanje po kriterijumima propisanim Pravilnikom o proceduri i kriterijumima prijema radnika u radni odnos u osnovnoj školi („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj 102/14), koja podrazumijeva:

1.Uvjerenje o državljanstvu;

2. Izvod iz matične knjige rođenih ili ovjerenu kopiju lične karte;

3. Ovjerenu foto-kopiju diplome o završenom prvom ciklusu studijskog programa u kojoj je navedeno stručno zvanje u određenoj oblasti ili ekvivalent;

4. Ovjerenu foto-kopiju uvjerenja o položenom stručnom ispitu za rad u vaspitno-obrazovnom procesu za radna mjesta iz tačke I ;

5. Dodatak diplomi, koji sadrži podatke o prosjeku ocjena tokom studiranja ili uvjerenje visokoškolske ustanove o prosjeku ocjena tokom studiranja, ukoliko u diplomi ne postoje podaci o prosjeku ocjena;

6.Uvjerenje izdato od Zavoda za zapošljavanje o vremenu provedenom na evidenciji nezaposlenih lica za nezaposlena lica koja se nalaze na toj evidenciji;

7.Uvjerenje o radnom stažu izdato od ranijeg poslodavca koje treba da sadrži podatke iz kojih se jasno vidi : vrsta posla, stepen stručne spreme i dužina ostvarenog radnog staža po vrstama posla za radna mjesta iz tačke I stavka 2.;

8.Uvjerenje opštinskog/gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu člana porodice poginulog borca Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske, ukoliko se radi o kandidatu iz kategorije porodice poginulog borca;

9.Uvjerenje opštinskog/gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu ratnog vojnog invalida Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske, ukoliko se radi o kandidatu iz kategorije ratnog vojnog invalida;

10.Uvjerenje opštinskog/gradskog organa uprave nedležnog za boračko invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu borca Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske, ukoliko se radi o kandidatu iz kategorije borca.

Pravo učešća na konkursu imaju i lica koja su stekla radni staž van škole u trajanju od najmanje godinu dana u struci, ukoliko ispunjavaju ostale uslove propisane ovim konkursom i Zakonom o osnovnom vaspitanju i obrazovanju član 104. stav (6) (”Službeni glasnik Republike Srpske” broj: 44/17).

Pravo učešća na konkursu imaju i lica koja su po propisima važećim do stupanja na snagu Zakona o osnovnom vaspitanju i obrazovanju (”Službeni glasnik Republike Srpske”, broj: 44/17) ispunjavala uslove u pogledu stepena i vrste stručne spreme.

Neblagovremene i nepotpune prijave kandidata na javni konkurs, komisija neće razmatrati.

Intervju za sve kandidate koji ispunjavaju uslove konkursa, održaće se 15. novembra

2017. godine, sa početkom rada u 9 časova u prostorijama matične škole u Donjem Duboviku.

Kandidate nećemo posebno pozivati na testiranje i intervju, a ako se kandidat ne pojavi na testiranju i intervjuu, smatraćemo da je odustao od prijave na konkurs.

Prijem kandidata u radni odnos vršiće se na osnovu Pravilnika o proceduri i kriterijumima prijema radnika u radni odnos u osnovnoj školi (”Službeni glasnik Republike Srpske”, broj: 102/14), uz napomenu da je Ustavni sud utvrdio, između ostalog, da član 9. stav 1. tačka 4. i član 16. Pravilnika o proceduri i kriterijumima prijema radnika u radni odnos u osnovnoj školi nisu u saglasnosti sa Ustavom, te se isti ne primjenjuju.

Kandidati su dužni dostaviti ovjerene kopije svih dokumenata, a te kopije neće biti vraćene kandidatima.

Ljekarsko uvjerenje koje ne može biti starije od 6 mjeseci prilaže samo izabrani kandidat, nakon izvršenog izbora po konkursu, a prije zasnivanja radnog odnosa.

Uvjerenje da lice nije osuđivano pravosnažnom presudom za krivična djela, Škola će zatražiti za izabranog kandidata, a prije zasnivanja radnog odnosa.

Rok za podnošenje prijava je 8 (osam) dana od dana objavljivanja u Glasu Srpske.

Prijave sa dokazima o ispunjavanju uslova konkursa dostaviti isključivo u zatvorenoj koverti sa naznakom: „Prijava na konkurs“– Komisiji za izbor sa naznakom za koje radno mjesto se konkuriše, slati na adresu: JU Osnovna škola «Branko Ćopić» Donji Dubovik – 79227 Krupa na Uni, Braće Mandić 4.

Izvor: Krupa na Uni

18.10.2017