Poslovi - Oglas za posao

Direktora/direktorica Odjeljenja za internu reviziju

Vrsta edukacije VSS
Kategorije:
Iskustvo: Pet godina
Mjesto: Prijedor

Na osnovu člana 26. Zakona o javnim preduzećima (“Službeni glasnik Republike Srpske”, broj 75/04), člana 8. Zakona o ministarskim, vladinim i drugim imenovanjima Republike Srpske (“Službeni glasnik Republike Srpske”, broj 41/03), člana 61. stav 3. b) Statuta Toplane a.d. Prijedor, Odluke Odbora za reviziju Toplane a.d. Prijedor o utvrđivanju uslova, standarda i kriterijuma za izbor i imenovanje direktora Odjeljenja za internu reviziju u Toplani a.d. Prijedor, broj: 020-1964-9/17, od 26.7.2017. godine, te Odluke broj: 020-1964-8/17, od 26.7.2017. godine, r a s p i s u j e s e

JAVNI KONKURS

za izbor i imenovanje direktora Odjeljenja za internu reviziju u

Toplani a.d. Prijedor

I - Osnov

Raspisuje se Javni konkurs za izbor i imenovanje direktora Odjeljenja za internu reviziju u Toplani a.d. Prijedor.

Izbor i imenovanje direktora Odjeljenja za internu reviziju vrši se u skladu sa Zakonom o javnim preduzećima (“Službeni glasnik Republike Srpske”, broj 75/04), Zakonom o ministarskim, vladinim i drugim imenovanjima Republike Srpske (“Službeni glasnik Republike Srpske”, broj 41/03) i Statutom Toplane a.d. Prijedor.

II - Opis poslova

Nadležnosti, poslovi, obaveze i odgovornosti direktora Odjeljenja za internu reviziju regulisani su odredbama zakona i Statuta Toplane a.d. Prijedor.

III - Mandat

Direktor Odjeljenja za internu reviziju imenuje se na period od četiri godine.

IV - Opšti uslovi:

1. da je državljani Republike Srpske i Bosne i Hercegovine,

2. da je stariji od 18 godina,

3. da ima opštu zdravstvenu sposobnost,

4. da nije otpušten iz državne službe na bilo kojem nivou BiH (bilo na nivou države ili entiteta), kao rezultat disciplinske mjere, u periodu od tri godine prije dana objavljivanja Konkursa,

5. da nije osuđivan i da se protiv njega ne vodi krivični postupak za krivična djela koja ga čine nepodobnim za obavljanje funkcije,

6. da se na njega ne odnose odredbe člana IX stav 1. Ustava BiH.

7. da nema fi nansijskih i drugih interesa u javnom preduzeću Toplana a.d. Prijedor.

V - Posebni uslovi:

1. visoka stručna sprema (VSS), diplomirani ekonomista,

2. najmanje pet godina radnog iskustava u struci,

3. posjedovanje licence ovlašćenog revizora ili certifi kata ovlašćenog internog revizora,

4. posjedovanje stručnih i profesionalnih znanja i sposobnosti za obavljanje poslova revizije,

5. poznavanje sadržaja i načina rada u javnom preduzeću Toplana a.d. Prijedor.

VI - Sukob interesa

Kandidat ne može obavljati dužnosti, aktivnosti ili biti na položaju koji dovodi do sukoba interesa kako je to propisano odredbama:

- Zakona o sukobu interesa (“Službeni glasnik Republike Srpske”, broj 34/03),

- Zakona o javnim preduzećima (“Službeni glasnik Republike Srpske”, broj 75/04),

- Zakona o ministarskim, vladinim i drugim imenovanjima (“Službeni glasnik Republike Srpske”, broj 25/03).

VII - Potrebna dokumenta

Uz prijavu kandidati su dužni da dostave dokaze o ispunjavanju opštih i posebnih uslova, i to:

- uvjerenje o državljanstvu (ne starije od šest mjeseci),

- izvod iz matične knjige rođenih (ne stariji od šest mjeseci),

- uvjerenje da nisu osuđivani i da se protiv njih ne vodi krivični postupak (ne starije od šest mjeseci),

- ovjerenu kopiju diplome,

- ovjerenu foto-kopiju licence ovlašćenog revizora od strane Ministarstva finansija ili ovjerenu foto-kopiju certifi kata ovlašćenog internog revizora,

- uvjerenje o opštoj zdravstvenoj sposobnosti (dostaviće izabrani kandidat po završetku izborne procedure),

- uvjerenje o radnom iskustvu u struci,

- kratku biografi ju sa podacima o kretanju u službi,

- za dokaze iz t. 4. i 6. opštih uslova kandidati dostavljaju pismenu izjavu, kao i izjavu o nepostojanju sukoba interesa,

- refernc listu stručnih i profesionalnih znanja i sposobnosti.

VIII - Rok za podnošenje prijava

Rok za podnošenje prijava je 14 dana od dana objavljivanja Konkursa u “Službenom glasniku Republike Srpske” i dnevnom listu “Glas Srpske”, računajući od dana zadnjeg objavljivanja.

Neblagovremene i nepotpune prijave neće se uzimati u razmatranje. Prijave se mogu dostaviti lično na protokol Toplane a.d. Prijedor ili poštom, na adresu: Toplana a.d. Prijedor, Rudnička broj 66, Prijedor, sa oznakom: Odbor za reviziju Toplane a.d. Prijedor.

Sa svim kandidatima koji uđu u uži izbor obaviće se intervju, o čemu će kandidati biti blagovremeno obaviješteni.

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

17.10.2017