Poslovi - Oglas za posao

Samostalni stručni saradnik (m/ž)

Vrsta edukacije VSS
Kategorije:
Iskustvo: Sa iskustvom
Mjesto: Doboj
Broj pozicija 2

Na osnovu člana 59. Zakona o lokalnoj samoupravi, a u vezi sa članom 97. Zakona o službenicima i namještenicima u organima jedinice lokalne samouprave (“Službeni glasnik Republike Srpske”, broj 97/16) i člana 60. Statuta Grada Doboja (“Službeni glasnik grada Doboj”, broj 1/17), gradonačelnik Doboja raspisao je

JAVNI KONKURS

za prijem na rad u Gradsku upravu Grada Doboja

I

1. Samostalni stručni saradnik - trećeg zvanja za planiranje i organizaciju

civilne zaštite u Odsjeku za planiranje, mobilizaciju i vanredne situacije

u Odjeljenju za civilnu zaštitu Grada Doboja, na neodređeno vrijeme - 1 (jedan)

izvršilac,

2. Samostalni stručni saradnik - trećeg zvanja, GIS operator u Odsjeku

za planiranje, mobilizaciju i vanredne situacije u Odjeljenju za civilnu zaštitu

Grada Doboja, na neodređeno vrijeme - 1 (jedan ) izvršilac.

II - Posebni uslovi za zasnivanje radnog odnosa su:

1. četvorogodišnji studij prirodnog ili društvenog smjera ili prvi ciklus

studija sa ostvarenih najmanje 240 ECTS bodova ili ekvivalent, najmanje

jedna godina radnog iskustva u traženom stepenu obrazovanja, odnosno odgovarajućeg

zvanja, položen stručni ispit za rad u upravi i poznavanje rada

na računaru,

2. četvorogodišnji studij građevinskog, geološkog ili arhitektonskog

smjera, ili drugog tehničkog ili društvenog smjera ili prvi ciklus studija sa

ostvarenih najmanje 240 ECTS bodova ili ekvivalent, najmanje jedna godina

radnog iskustva u traženom stepenu obrazovanja, odnosno odgovarajućeg

zvanja, položen stručni ispit za rad u upravi i poznavanje rada na računaru.

Opis poslova radnog mjesta pod brojem 1:

- izrađuje odluku o organizaciji i funkcionisanju civilne zaštite u oblasti

zaštite i spasavanja,

- izrađuje procjenu ugroženosti od elementarne nepogode i druge nesreće,

- izrađuje plan zaštite i spasavanja od elementarne nepogode i druge

nesreće,

- izrađuje program razvoja civilne zaštite u oblasti zaštite i spasavanja,

- izrađuje odluku o formiranju štaba za vanredne situacije grada,

- izrađuje poslovnik o radu Štaba za vanredne situacije grada Doboja,

- pruža stručnu pomoć i sarađuje sa privrednim društvima i drugim pravnim

licima koja obavljaju djelatnosti koje su od značaja za zaštitu i spasavanje,

odnosno koje mogu predstavljati opasnost po ljude, životinje i životnu

sredinu na izradi planova zaštite i spasavanja od prirodne i druge nesreće,

organizovanju zaštite i spasavanja od procijenjenih opasnosti, sprovođenju

priprema i učestvovanju u izvršavanju mjera, poslova i zadataka zaštite i spasavanja

u privrednim društvima i drugim pravnim licima,

- izrađuje godišnje planove za sprovođenje preventivnih i operativnih

mjera zaštite i spasavanja od sniježnih padavina i snijega, operativni plan za

odbranu od poplava i plan aktivnosti u pripremi i sprovođenju mjera zaštite i

spasavanja od šumskih i drugih požara na otvorenom prostoru,

- izrađuje organizacionu strukturu civilne zaštite, odnosno zaštite i

spasavanja za grad Doboj (profesionalne i hitne službe zaštite i spasavanja,

jedinice i timove civilne zaštite, povjerenike zaštite i spasavanja i organe rukovođenja

akcijama zaštite i spasavanja),

- izučava i analizira sva pitanja koja se odnose na razvoj i izgradnju

sistema zaštite i spasavanja za grad Doboja i njegovo funkcionisanje o tim

pitanjima i predlaže odgovarajuća sistemska rješenja i druge mjere,

- prati i sprovodi propise i druge opšte akte utvrđene Zakonom o zaštiti i

spasavanju u vanrednim situacijama,

- proučava i analizira stanje i potrebe na pripremi i sprovođenju mjera

i zadataka zaštite i spasavanja na području grada Doboja i o tim pitanjima

predlaže preduzimanje odgovarajućih mjera,

- predlaže mjere zaštite i spasavanja,

- učestvuje i vodi aktivnosti u toku sprovođenja akcija zaštite i spasavanja

kada dođe do pojave elementarne nepogode i druge nesreće,

- ostvaruje saradnju sa privrednim društvima i drugim pravnim licima po

pitanjima organizovanja i sprovođenja mjera zaštite i spasavanja iz njihove

nadležnosti i tim organizacijama pruža stručnu pomoć u rješavanju pitanja od

zajedničkog interesa,

- organizuje i vodi bazu podataka o stanju organizovanosti mjera zaštite i

spasavanja i materijalne opremljenosti za sprovođenje tih mjera,

- vrši prikupljanje, obradu i distribuciju o svim oblicima opasnosti od

elementarne nepogode i druge nesreće na području grada Doboj i obavještava

Štab za vanredne situacije, institucije i građane radi preduzimanja preventivnih

i operativnih mjera zaštite i spasavanja,

- informiše javnost o opasnostima od elementarne nepogode i druge nesreće

i mjerama i zadacima zaštite i spasavanja,

- priprema plan javnih nabavki, naloge za izvođenje radova, prijedloge

odluka za plaćanje (inicijalne zahtjeve) i o istom vodi ažurnu evidenciju,

- vrši pripremu i učestvuje u izradi analiza, izvještaja, informacija, elaborata,

studija, programa, projekata u pogledu predviđenih mjera zaštite i

spasavanja, a koje se sprovode radi zaštite i spasavanja građana i materijalnih

dobara od elementarne nepogode i druge nesreće,

- učestvuje u aktivnostima koje se odnose na sprovođenje preventivnih

i operativnih mjera zaštite i spasavanja u slučaju postojanja neposredne

opasnosti, tokom trajanja i otklanjanja posljedica od elementarne nepogode

i druge nesreće,

- vrši i sve druge poslove koji se odnose na organizovanje, pripremanje

i sprovođenje mjera zaštite i spasavanja, kao i ostale poslove iz djelokruga

poslova Operativno-komunikativnog centra grada Doboj,

- priprema analize, izvještaje i informacije o planiranju i organizovanju

civilne zaštite, vrši i druge poslove koji mu se daju u nadležnost od strane

načelnika Odjeljenja,

- za svoj rad odgovoran je načelniku Odjeljenja.

Opis poslova radnog mjesta pod brojem 2:

- prikuplja podatke u odgovarajućim oblicima (grafičke i pisane) od zna-

čaja za rad Odjeljenja, radi uspostavljanja GIS registra klizišta, vodozaštitnih

objekata, sanacionih radova i sl.,

- vrši skeniranje karata,

- vrši georeferenciranje i geokodiranje karata, formira baze podataka značajnih za rad Odjeljenja, vrši odabir i unos podataka,

- obezbjeđuje u rasterskom i vektorskom obliku podlogu za sprovedene

planove,

- predlaže odabir softvera za kreiranje baza,

- vrši nadogradnje novijih verzija aplikacija,

- predlaže potrebnu računarsku opremu,

- podnosi izvještaj o radu načelniku Odjeljenja svakih mjesec dana sa

precizno navedenim radnim aktivnostima koje je obavio,

- organizuje blagovremenu, brzu i efi kasnu distribuciju podataka,

- vrši povezivanje svih korisnika u mreži sa podacima GIS-a,

- priprema podatke i dostavlja radi ažuriranja veb-stranice Grada,

- vrši i druge poslove koji mu se daju u nadležnost od strane načelnika

Odjeljenja,

III - Opšti uslovi koje moraju ispunjavati kandidati:

1. da je državljanin Republike Srpske, odnosno Bosne i Hercegovine,

2. da je stariji od 18 godina,

3. da ima opštu zdravstvenu sposobnost,

4. da nije osuđivan za krivično djelo na bezuslovnu kaznu zatvora od

najmanje šest mjeseci ili za krivično djelo koje ga čini nepodobnim za obavljanje

poslova u gradskoj upravi,

5. da nije otpušten iz organa uprave kao rezultat disciplinske mjere, na

bilo kojem nivou vlasti u BiH, tri godine prije objavljivanja Konkursa,

6. da nije pod optužnicom Međunarodnog suda za ratne zločine počinjene

na području bivše Jugoslavije u Hagu i da nije odbio naredbu da se

povinuje pred Tribunalom - član IX stav 1. Ustava BiH,

7. da nije u sukobu interesa, odnosno da ne obavlja dužnost koja je nespojiva

sa dužnošću službenika u gradskoj upravi, u skladu sa čl. 44. i 45.

Zakona o službenicima i namještenicima u organima jedinice lokalne samouprave

(“Službeni glasnik Republike Srpske”, broj 97/16).

IV - Potrebna dokumenta

Prilikom podnošenja prijave na Konkurs kandidat je dužan da priloži

dokaze o ispunjavanju opštih i posebnih uslova.

1. Kao dokaz o ispunjavanju opštih uslova kandidat prilaže foto-kopiju

lične karte ili pasoša i izjave u pisanoj formi:

- da je državljanin Republike Srpske, odnosno Bosne i Hercegovine,

- da nije pod optužnicom Međunarodnog suda za ratne zločine počinjene

na području bivše Jugoslavije u Hagu i da nije odbio naredbu da se povinuje

pred Tribunalom - član IX stav 1. Ustava BiH,

- da nije osuđivan za krivično djelo na bezuslovnu kaznu zatvora od

poslova u gradskoj upravi jedinice lokalne samouprave,

- da nije otpušten iz organa uprave kao rezultat disciplinske mjere, na

- da nije u sukobu interesa, odnosno da ne obavlja dužnost koja je nespojiva

sa dužnošću službenika u Gradskoj upravi, u skladu sa čl. 44. i 45. Zakona o

službenicima i namještenicima u organima jedinice lokalne samouprave.

2. Kao dokaz o ispunjavanju posebnih uslova kandidati su dužni priložiti

foto-kopije:

a) diplome o završenoj stručnoj spremi,

b) uvjerenja o položenom stručnom ispitu za rad u upravi, odnosno izjave

da se obavezuje da će položiti stručni ispit u roku od šest mjeseci ukoliko

bude zaposlen ili rješenja o oslobađanju od obaveze polaganja stručnog ispita

za rad u upravi, u skladu sa Uredbom o polaganju stručnog ispita za rad u upravi

Republike Srpske (“Službeni glasnik Republike Srpske”, br. 68/11, 85/11 i 7/15),

c) isprave kojom se dokazuje radno iskustvo u traženom stepenu obrazovanja

(potvrda, rješenje ili drugi akt kojim se dokazuje na kojim poslovima

je radio kandidat, sa kojom stručnom spremom i u kom periodu je stečeno radno iskustvo),

d) isprava ili izjava u pisanoj formi da ispunjava i druge uslove utvrđene zakonom, drugim propisima ili pravilnikom.

Prvorangirani kandidat, po prijedlogu Komisije za sprovođenje Javnog

konkursa, dužan je da u roku od sedam dana od dana prijema obavješetenja

Komisije dostavi dokaze o ispunjavanju opštih i posebnih uslova u originalu

ili ovjerenoj foto-kopiji, kao i uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti.

Ako prvorangirani kandidat ne dostavi tražene dokaze u propisanom

roku ili ako na osnovu dostavljenih dokaza Komisija utvrdi da kandidat ne

ispunjava opšte uslove ili posebne uslove, pozvaće sljedećeg kandidata po

broju osvojenih bodova sa liste uspješnih kandidata da dostavi tražene dokaze.

V - Rok za podnošenja prijava

Rok za podnošenje prijava je 15 dana od dana objavljivanja Javnog

konkursa u “Službenom glasniku Republike Srpske” i dnevnom listu “Glas

Srpske”.

Osoba zadužena za davanje dodatnih obavještenja o Javnom konkursu je

Dijana Ploskić, šef Kabineta gradonačelnika Grada Doboj, kontakt-telefon:

053/242-002, 242-001.

Ako Konkurs ne bude objavljen istovremeno, rok će se računati od dana

posljednjeg objavljivanja. Neblagovremene i nepotpune prijave neće se uzimati

u razmatranje. O rezultatima Javnog konkursa svi kandidati će biti pismeno

obaviješteni.

Prijave na Javni konkurs mogu se dostaviti lično ili poštom, na adresu:

Grad Doboja, Hilandarska br. 1, 74 000 Doboj, sa naznakom: Komisija za

sprovođenje postupka prijema.

Broj: 02-120-106/17

12.9.2017. godine Gradonačelnik,

Doboj Obren Petrović, s.r.

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

09.10.2017