Poslovi - Oglas za posao

Profesor razredne nastave

Vrsta edukacije VSS
Kategorije:
Iskustvo: Bez iskustva
Mjesto: Višegrad
Broj pozicija 10
Jezici:

JU OŠ “VUК КARADŽIĆ” VIŠEGRAD

OPIS RADNOG MJESTA

JU OSNOVNA ŠКOLA “VUК КARADŽIĆ” VIŠEGRAD

Na osnovu člana 139. a u vezi sa članom 105, 111. i 113. Zakona o osnovnom vaspitanju i obrazovanju („Službeni glasnik Republike Srpske“, br. 44/17, 31/18, 84/19, 35/20 i 63/20.),  direktor JU Osnovne škole „Vuk Кaradžić“ Višegrad,  raspisuje:

КONКURS

za prijem pripravnika

1. Profesor razredne nastave – 8 izvršilaca (bez radnog iskustva) – na određeno vrijeme  u trajanju od 12 mjeseci od dana potpisivanja ugovora,

2. Profesor engleskog jezika – 1 izvršilac (bez radnog iskustva) – na određeno vrijeme  u trajanju od 12 mjeseci od dana potpisivanja ugovora,

3. Profesor fizičkog vaspitanja – 1 izvršilac (bez radnog iskustva) – na određeno vrijeme  u trajanju od 12 mjeseci od dana potpisivanja ugovora.

OPŠTI I POSEBNI USLOVI ZA PRIJEM U RADNI ODNOS

Pored opštih uslova propisanih Zakonom o radu  i članom 5. Pravilnika o proceduri prijema, kriterijumima za prijem u radni odnos i načinu bodovanja kandidata u osnovnoj školi („Službeni glasnik RS“ broj: 74/18 i 26/19)  kandidat treba da ispunjava i  uslove propisane članom 111. Zakona o osnovnom vaspitanju i obrazovanju („Službeni glasnik RS“ broj: 44/17, 31/18, 84/19, 35/20 i 63/20), članom 2. i 3.  Pravilnika o stručnim profilima i zvanjima nastavnika, stručnih saradnika i vaspitača („Službeni glasnik Republike Srpske“,  br. 77/09, 86/10, 25/14 i 76/15).

U radni odnos primaju se lica bez radnog iskustva po Programu podrške zapošljavanja mladih sa VSS u statusu pripravnika u 2020. godini (po Ugovoru o finansiranju neto plate pripravnika sa VSS JU Zavoda za zapošljanje Republike Srpske, broj: 02.1.1/0601-115-3/20. od 30.9.2020. i Odluci o finansiranju priavnika sa VSS Opštine Višegrad, broj: 02-123-12/20. od 1.10.2020. godine).

Opšti uslovi koje kandidat treba da ispunjava prilikom prijavljivanja na javni konkurs  su:

1. Da je državljanin RS ili BiH, a to se dokazuje uvjerenjem o državljanstvu,

2. Da je punoljetan a to se  dokazuje izvodom iz matične knjige rođenih ili kopijom lične karte,

3. Da je radno sposoban a to se dokazuje ljekarskim uvjerenjem o psihofizičkoj sposobnosti, koje ne može biti starije od šest mjeseci i koje prilaže samo izabrani kandidat nakon izvršenog izbora po konkursu, a prije zasnivanja radnog odnosa,

4. Da nije osuđivan pravosnažnom presudom za krivična djela učinjena protiv dostojanstva ličnosti, morala, službene dužnosti, trgovine ljudima,  zlostavljanja djeteta, polnog i drugog nasilja nad djetetom ili maloljetnim licem,zloupotrebe opojnih sredstava,

5. Da po podacima iz Posebnog Registra nije pravosnažno osuđivan za krivična djela seksualne zloupotrebe i iskorištavanja djece,

6. Da protiv njega nije pokrenut krivični postupak za djela učinjena protiv dostojanstva ličnosti, morala, službene dužnosti, polnog integriteta, zlostavljanja djeteta, polnog i drugog nasilja nad djetetom ili maloljetnim licem.

Uvjerenje iz tačke 4. i 5. za izabranog kandidata škola će pribaviti službenim putem, a prije zasnivanja radnog odnosa.

Uz potpisanu prijavu i dokumentaciju kojom dokazuje ispunjenost opštih uslova, potrebno je dostaviti dokumentaciju na osnovu koje se dokazuje ispunjenost posebnih uslova i dokumentaciju na osnovu koje se vrši bodovanje kandidata:

1. Diploma o završenom prvom ciklusu studijskog programa u kojoj je navedeno stručno zvanje u određenoj oblasti ili ekvivavalent, odnosno diploma stečena nakon završenih integrisanih akademskih studija u odgovarajućoj oblasti,

2. Uvjerenje o položenoj pedagoško-psihološkoj i didaktičko-metodičkoj grupi predmeta, koje je dužan da dostavi kandidat koji u toku studija nije položio pedagoško-psihološku i didaktičko-metodičku grupu predmeta,

3. Dodatak diplomi koji sadrži podatke o prosjeku ocjena tokom strudiranja, ili uvjerenje visokoškolske ustanove o prosjeku ocjena tokom studiranja ako u diplomi ne postoje podaci o prosjeku ocjena,

4. Uvjerenje izdato od Zavoda za zapošljavanje o vremenu provedenom na evidenciji nezaposlenih lica koja traže zaposlenje,

5. Uvjerenje opštinskog-gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu člana porodice poginulog borca odbrambeno otadžbinskog rata RS ako se radi o kandidatu iz kategorije poginulog borca,

6. Uvjerenje opštinskog-gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu ratnog vojnog invalida odbrambeno otadžbinskog rata RS ako se radi o kandidatu iz kategorije ratnog vojnog invalida,

7. Uvjerenje opštinskog-gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu borca odbrambeno otadžbinskog rata RS ukoliko se radi o kandidatu iz kategorije borca.

Кandidati su dužni dostaviti ovjerene kopije svih dokumenata i te kopije neće biti vraćene kandidatima.

Spisak kandidata koji ispunjavaju uslove konkursa biće postavljen na oglasnu tablu škole.

U prijavi na konkurs kandidati obavezno treba da navedu tačne adrese stanovanja i brojeve kontakt telefona (po mogućnosti brojeve mobilnih telefona).

Testiranje i intervju sa kandidatima, koji dostave potpune i blagovremene prijave, odnosno koji ispunjavaju uslove konkursa, obaviće se u prostorijama Škole:

- 12.11.2020. godine, testiranje sa početkom u 9.00 časova,

- 12.11.2020. godine,  intervju sa početkom u  11.00 časova.

Кandidati se neće posebno pozivati na testiranje i intervju, pa ako se ne pojave na istim, smatraće se da su odustali od prijave na konkurs.

Кonkurs  ostaje otvoren 8 (osam) dana od dana objavljivanja u dnevnim novinama „Glas Srpske“

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzimati u razmatranje.

Prijave na konkurs dostaviti na adresu: JU OSNOVNA ŠКOLA „VUК КARADŽIĆ“, ulica Vojvode Putnika 16, 73240 Višegrad, preporučeno ili direktno u školu.

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

29.10.2020