Poslovi - Oglas za posao

Dispečer u transportu ( m/ž)

Vrsta edukacije SSS
Kategorije:
Iskustvo: Godinu
Mjesto: Breza

Kompanija Perutnina Ptuj BH d.o.o. Breza članica je međunarodne grupacije Perutnina Ptuj, najvećeg proizvođača mesa i prerađevina od mesa peradi u EU. Perutnina Ptuj je grupacija koja zapošljava više od 3.700 zaposlenih I radi sa 500 kooperanata, čije proizvode svakodnevno konzumira više od 2 miliona potrošača.

Proizvodnja  prirodnih, zdravih i ukusnih proizvoda, uz najviše standarde kvalitete, sljedivosti, sigurnosti i zaštite okoliša, naša je osnovna djelatnost.

Trenutno smo u potrazi za kandidatom koji će se našem timu pridružiti na poziciji:

DISPEČER U TRANSPORTU

Opis poslova i odgovornosti:

• Planira, organizuje i kontroliše proces transporta;

• Svakodnevno prati kretanje voznih jedinica pomoću internih sistema, te izvještava o istim;

• Analizira učinak i iskorištenost voznog parka i predlaže poboljšanja;

• Predlaže potencijalne optimizacije ruta distribucije;

• Svakodnevno vrši dispečerske aktivnosti, komunicira i koordinira sa ostalim službama;

• Organizuje rad vozača;

• Pregleda i odgovara za ispravnost vozila;

• Vodi evidenciju radnih vremena u skladu sa Zakonom o radnom vremenu, obaveznim odmorima mobilnih radnika i uređajima za evidentiranje u drumskom prevozu;

• Vodi evidenciju putnih naloga, dnevnica I ostalih sličnih administrativnih poslova;

• Izvještava Voditelja odjela o svim dnevnim aktivnostima iz poslovnog domena;

Potrebne kvalifikacije i uslovi:

• SSS ili VŠS saobraćajnog smijera,

• Jedna godina radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima,

• Poželjno znanje engleskog jezika,

• Dobro poznavanje rada u MC Office paketu,

• Vozačka dozvola B kategorije.

Vještine i osobine:

• Pouzdanost

• Fleksibilnost

• Dobre organizacijske sposobnosti

• Samostalnost

• Preciznost

• Sistematičnost

• Analitičnost

• Timski rad

Na ovaj oglas se možete PRIJAVITI  putem e-maila: alenka.maglic@perutnina.eu.

Izvor: MojPosao.ba

03.09.2020