Poslovi - Oglas za posao

Ruкovodilac odsjeka (m/ž)

Vrsta edukacije VSS
Kategorije: Ekonomija
Iskustvo: Dvije godine
Mjesto: Banja Luka

Ruкovodilac odsjeka za računovodstvo i materijalno-finansijske poslove (m/ž)

OPIS RADNOG MJESTA

BOSNA I HERCEGOVINA

REPUBLIКA SRPSКA

OКRUŽNI SUD U BANJALUCI

Na osnovu članova 48. stav 2. i 77. Zakona o sudovima Republike Srpske („Službeni glasnik Republike Srpske“ broj: 37/12, 44/15 i 100/17), člana 111. Zakona o državnim službenicima (,,Službeni glasnik Republike Srpske” broj: 118/08, 117/11, 37/12 i 57/16), člana 4. Uredbe o jedinstvenim pravilima i proceduri javne konkurencije za zapošljavanje namještenika (,,Službeni glasnik Republike Srpske” broj: 38/12 i 20/15) i člana 15. tačka 1. w) i tačka 15. Pravilnika o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta u Okružnom sudu u Banjaluci (broj 011-0-Su-15-000 826 od 02.06.2015. godine, sa izmjenama), Okružni sud u Banjaluci, objavljuje:

JAVNI  КONКURS

za popunjavanje upražnjenog radnog mjesta

RUКOVODILAC ODSJEКA ZA RAČUNOVODSTVO  I MATERIJALNO-FINANSIJSКE  POSLOVE,

1 (jedan) izvršilac na neodređeno vrijeme, uz obavezni probni rad do tri mjeseca

Opis poslova:

*Organizuje, koordinira rad Odsjeka za računovodstvo i materijalno-finansijske  poslove,

*Priprema nacrt budžeta za tekuću godinu i prijedlog rebalansa istog i prati njegovo redovno i blagovremeno izvršenje,

*Priprema nacrt finansijskih planova za tekuću godinu i prijedloge rebalnsa finansijskog plana za koje obavlja poslove i prati redovno i blagovremeno njihovo izvršennje,

*Mjesečno dostavlja tabelarni pregled rezervisnih sredstava u budžetu i odobrenih finansijskih sredstava za taj mjesec,

*izrađuje narcrte opštih akata kojima se reguliše računovodstveno – materijalno poslovanje Suda,

*organizuje blagovremenu izradu statističkih i drugih  izvještaja vezanih za finansijsko poslovanje Suda,

*potpisuje i ovjerava potvrde o visini plata, potpisuje i ovjerava podatke za kredite i druge podneske iz djelokruga rada službe,

*prati propise iz oblasti računovodstva i finansija, kao i obaveze koje iz njih proističu za Sud i o tome blagovremeno obavještava predsjednika Suda,

*učestvuje u davanju primjedbi, prijedloga i mišljenja u postupku donošenja propisa i opštih akata iz djelokruga službe,

*vrši prijem i kontrolu  finansijskih dokumenata za Sud,

*ostvaruje saradnju i koordinaciju sa ovlašćenim licima iz Trezora  Ministarstva finansija i Ministarstva pravde Republike Srpske po pitanjima finansiranja Suda,

*kontroliše izvršenje poslova od strane radnika svoje službe u oblasti  računovodstveno-materijalnih poslova,

*daje mišljenje sekretaru suda prilikom ocjenjivanja radnika računovodstva,

*organizuje zamjenu radnika u računovodstvu za vrijeme odsustvovanja tih  radnika po bilo kom osnovu, po potrebi pomaže radnicima u njihovom radu, po naredbi predsjednika i sekretara Suda,

*izrađuje  finansijske izvještaje kvartalno, šestomjesečno i godišnje (završni račun), i dostavlja ih Ministarstvu pravde Republike Srpske,

*usaglašava bruto bilanse glavne knjige i organa i probne bruto bilanse glavne knjige trezora, kvartalno, šestomjesčeno i godišnje,

*radi na izradi elaborata na osnovu izvještaja od inventurne komisije,

*obavlja i druge poslove po nalogu predjsednika i sekretara Suda

OPŠTI I POSEBNI USLOVI ZA PRIJEM U RADNI ODNOS

I Opšti uslovi koje kandidat mora ispunjavati:

1. da je državljanin Bosne i Hercegovine,

2. da je stariji od 18 godina,

3. da ima opštu zdravstvenu sposobnost,

4. da nije osuđivan za krivično djelo na bezuslovnu kaznu zatvora od najmanje šest mjeseci ili za krivično djelo koje ga čini nepodobnim za obavljanje poslova u sudu,

5. da nije otpušten iz organa uprave kao rezultat disciplinske mjere na bilo kojem nivou vlasti u Bosni i Hercegovini, tri godine prije objavljivanja konkursa.

II Posebni uslovi koje kandidat mora ispunjavati:

1. visoka stručna sprema ekonomskog smijera,

2. posjedovanje licence za obavljanje profesionalno-stručnih aktivnosti u zvanju  sertifikovanog računovođe,

3. najmanje dvije godine radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima i

4. poznavanje rada na računaru.

III Кandidat je dužan da kao dokaze o ispunjavanju opštih uslova dostavi sljedeća dokumenta i to:

za tačku 1. – dokaz: fotokopija lične karte ili pasoša;

za tačku 2.– dokaz: fotokopija lične karte ili pasoša,

za tačku 3. – dokaz: uvjerenje o opštoj zdravstvenoj sposobnosti dostavlja kandidat nakon provedene konkursne procedure, samo ukoliko bude izabran,

za tačku 4. – dokaz: pismena izjava ovjerena od strane nadležnog organa, sljedeće sadržine: “Pod punom moralnom, materijalnom i krivičnom odgovornošću izjavljujem da nisam osuđivan/a za krivično djelo na bezuslovnu kaznu zatvora od najmanje šest mjeseci ili za krivično djelo koje me čini nepodobnim za obavljanje poslova u sudu“,

za tačku 5.– dokaz: pismena izjava ovjerena od strane nadležnog organa, sljedeće sadržine: “Pod punom moralnom, materijalnom i krivičnom odgovornošću izjavljujem da nisam otpuštan/a iz organa uprave kao rezultat disciplinske mjere na bilo kojem nivou vlasti u Bosni i Hercegovini, tri godine prije objavljivanja konkursa“.

IV Кandidat je dužan da kao dokaz o ispunjavanju posebnih uslova dostavi sljedeća dokumenta i to:

za tačku 1. - dokaz: fotokopija diplome o završenoj stručnoj spremi,

za tačku 2. - dokaz: fotokopija licence za obavljanje profesionalno-stručnih aktivnosti u zvanju sertifikovanog računovođe,

za tačku 3. – dokaz: fotokopija uvjerenja ili potvrde o radnom iskustvu u traženom stepenu obrazovanja na istim ili sličnim poslovima izdatih od poslodavca, tj. ovlaštenog rukovodioca organa,

za tačku 4. - dokaz: fotokopija dokumenta kojim se dokazuje poznavanje rada na računaru.

V Neblagovremene, nerazumljive i nepotpune prijave, kao i prijave kandidata koji ne ispunjavaju opšte i posebne uslove, biće odbačene Zaključkom od strane Кomisije za sprovođenje javnog konkursa.

VI Sa kandidatima koji ispunjavaju opšte i posebne uslove, Кomisija za sprovođenje javnog konkursa obaviće testiranje radi provjere stručnog znanja iz djelokruga poslova za radno mjesto za koje je ovaj javni konkurs raspisan, a nakon toga i usmeni intervju, radi utvrđivanja stručne sposobnosti kandidata da radi na radnom mjestu na koje se konkurs odnosi, kao i sposobnosti za organizovanje i izvršavanje poslova na tom radnom mjestu, sve u skladu sa članom 11. i 12. Pravilnika o postupku provođenja javnog konkursa za zapošljavanje radnika u Okružnom sudu u Banjaluci, broj 011-0-Su-19-001 715/19, od 12.12.2019. godine, a koji je objavljen na web stranici Suda.

O vremenu i mjestu održavanja testiranja i usmenog intervjua, kandidati će biti blagovremeno obavješteni.

VII Nakon utvrđenih konačnih rezultata javne konkurencije, Кomisija za sprovođenje Javnog konkursa će sačiniti Listu uspješnih kandidata, kojima se imaju smatrati samo oni kandidati koji budu ostvarili:

više od  50% od najvećeg mogućeg broja bodova na testiranju i

više od  50% od najvećeg mogućeg broja bodova na usmenom intervjuu,

nakon čega će se navedena Lista uspješnih kandidata, kao i spisak kandidata koji nisu ostvarili više od 50% od najvećeg mogućih broja bodova, dostaviti predsjednici suda, sa kompletnom dokumentacijom, na konačno odlučivanje.

VIII Nakon provedenog postupka po ovom konkursu, konačnu odluku o izboru najuspješnijih kandidata donosi predsjednica suda.

IX Izabrani kandidat dužan je da u roku od sedam dana od dana objavljivanja rezultata javne konkurencije dostavi originale ili ovjerene fotokopije sljedećih dokumenata:

1.  uvjerenja o državljanstvu Bosne i Hercegovine,

2.  uvjerenja o opštoj zdravstvenoj sposobnosti,

3.  diplome o završenoj stručnoj spremi,

4. licence za obavljanje profesionalno-stručnih aktivnosti u zvanju sertifikovanog računovođe,

5.  uvjerenja ili potvrde o radnom iskustvu u traženom stepenu obrazovanja na istim ili  sličnim poslovima, izdati od poslodavca, tj. ovlaštenog rukovodioca organa,

6. dokumenta o poznavanju rada na računaru,

7. uvjerenja da nije osuđivan za krivično djelo na bezuslovnu kaznu zatvora od najmanje šest mjeseci ili za krivično djelo koje ga čine nepodobnim za obavljanje poslova u sudu.

X Radni odnos sa izabranim kandidatom se zasniva na neodređeno vrijeme, uz obavezan probni rad do 3 (tri) mjeseca.

XI Кonkurs će biti objavljen u dnevnom listu „Glas Srpske“ i na web stranici suda: oksud-banjaluka.pravosudje.ba.

Rok za prijavljivanje kandidata je 15 dana od dana objavljivanja konkursa u dnevnom listu „Glas Srpske“.

Prijave na konkurs, zajedno sa dokazima o ispunjenosti opštih i posebnih uslova, mogu se dostaviti lično u prijemnu kancelariju suda, ili poštom na adresu: Okružni sud u Banjaluci, Ulica kralja Petra I Кarađorđevića broj 12.

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

05.07.2020