Poslovi - Oglas za posao

Istoričar-kustos (m/ž)

Vrsta edukacije VSS
Kategorije:
Iskustvo: Bez iskustva
Mjesto: Prijedor
Jezici:

OPIS RADNOG MJESTA

JU “SPOMEN-PODRUČJE DONjA GRADINA”

DONjA GRADINA BB

79243 DEMIROVAC

Na osnovu Odluke br. 03-1/20 od 03. 01. 2020. raspisuje

JAVNI KONKURS

za zapošljavanje pripravnika na određeno vrijeme

Radno mjesto: Istoričar-kustos

Rad na: određeno vrijeme (12 mjeseci)

Regija: Kozarska Dubica

Broj izvršilaca: 1

Opis radnog mjesta:

obavlja sve poslove iz muzeološke djelatnosti, a naročito istražuje, obrađuje i prezentuje građu vezanu za temu ustaškog koncentracionog logora Jasenovac-Donja Gradina

prikuplja i obrađuje sjećanja preživjelih logoraša

obavlja i druge poslove po potrebi i po nalogu organa Ustanove

OPŠTI I POSEBNI USLOVI ZA PRIJEM U RADNI ODNOS

Pored opštih uslova, propisanih Zakonom o radu kandidati treba da ispunjavaju uslove predviđene Pravilnikom o sistematizaciji radnih mjesta Javne ustanove “Spomen-područje Donja Gradina”.

Opšti uslovi koje kandidat treba da ispunjava su:

1. da je državljanin RS - BiH,

2. da je punoljetan,

3. da ima opštu zdravstvenu sposobnost,

4. da nije osuđivan

Posebni uslovi:

-VSS (VII stepen) Filozofski fakultet (grupa Istorija)

-znanje jednog svjetskog jezika

Uz prijavu kandidati treba da dostave ovjerene kopije sljedećih dokumenata:

Uvjerenje o državljanstvu;

Uvjerenje o prebivalištu;

Izvod iz matične knjige rođenih;Ovjerenu fotokopiju diplome;

Ljekarsko uvjerenje o psihičkoj i fizičkoj sposobnosti (ne starije od 6 mjeseci) izdato od nadležne ustanove;

Uvjerenje o neosuđivanosti od nadležnog Centra javne bezbjednosti.

Intervju sa kandidatima koji ispunjavaju uslove konkursa, obaviće se pojedinačno po pismenom pozivu.

Kandidati koji se ne odazovu na intervju u zakazanom terminu, smatraće se da su odustali.

Konkurs ostaje otvoren 15 dana od dana objavljivanja.

Prijavu na konkurs i dokumentaciju dostaviti na adresu :

JU “Spomen-područje Donja Gradina”, Donja Gradina bb, 79243 Demirovac sa naznakom “za konkurs”.

Kandidati su dužni da dostave ovjerene kopije svih dokumenata koje se neće vraćati kandidatima.

Neblagovremena i nepotpuna dokumentacija neće se uzeti u razmatranje.

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

23.01.2020