Poslovi - Oglas za posao

Medicinska sestra/tehničar (m/ž)

Vrsta edukacije SSS
Kategorije: Medicina
Iskustvo: Bez iskustva
Mjesto: Mostar
Broj pozicija 4

Na osnovu čl. 65.Statuta JU Kantonalna bolnica „Dr.Safet Mujić“Mostar, Uredbe o postupku prijema u radni odnos u javnom sektoru u Hercegovačko-neretvanskom kantonu (Službene novine HNK-a broj 5/19), Pravilnika o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta, te Odluke broj 01-1-4185/19  od 25.09.2019. godine v.d.direktor JU Kantonalna bolnica „Dr.Safet Mujić „Mostar raspisuje

J A V N I   O G L A S

za  popunu radnih mjesta na neodređeno vrijeme

1.1.Medicinska sestra/tehničar odsjeka za reanimaciju i intezivnu medicinu Odjela za anesteziologiju, reanimatologiju i intezivnu medicinu (3 izvršioca)

1.2.Medicinska sestra/tehničar odsjeka za neonatologiju i jedinicu intezivne njege Odjela za pedijatriju (1 izvršilac)

OPŠTI USLOVI:

da je kandidat  stariji od 18 godina,

da je državljanin BiH

Kao dokaz ispunjavanja opštih uslova svi kandidati su dužni dostaviti slijedeću dokumentaciju:

obrazac prijave na javni oglas,

izvod iz matične knjige rođenih,

uvjerenje/potvrda od CIPSA ne starije od 3 mjeseca od dana objave oglasa ,

uvjerenje o državljanstvu  ne starije od 3  mjeseci od dana objave oglasa.

POSEBNI USLOVI

Medicinska sestra/tehničar odsjeka za reanimaciju i intezivnu medicinu Odjela za anesteziologiju, reanimatologiju i intezivnu medicinu

Opis poslova i radnih zadataka:

osiguranje najkvalitetnije njege kroz pružanje intenzivnog liječenja, nadzora i njege pod nadzorom voditelja za njegu bolesnika, monitoring pacijenta 24 sata, reanimacija, ordiniranje terapije po uputi specijaliste i stručnjaka za njegu bolesnika, njega pacijenta i dr.

Uslovi: SSS, medicinska  škola općeg  smjera, stručni ispit ,certifikat za samostalan rad  (licenca), edukacija za rad na intenzivnoj njezi na  klinici ili bolnici i poznavanje rada na računaru.

Potrebni dokumenti: diploma o završenoj školi, uvjerenje o položenom stručnom ispitu, certifikat (licenca ) za samostalan rad ,dokaz o završenoj edukaciji (ukoliko je kandidat posjeduje), dokaz o poznavanju rada na računaru.

2. Medicinska sestra/tehničar odsjeka  za neonatologiju i jedinicu intezivne njege Odjela za pedijatriju

monitoring pacijenata 24 sata,ordiniranje terapije po uputi ljekara,njega pacijenta, snimanje EKG, aspiriranje pacijenta, asistiranje ljekaru prilikom reanimacije, priprema i rukovanje sa aparaturom, vođenje protokola , šifriranje, administracija i drugo.

Uslovi: SSS,medicinska škola pedijatrijskog ili općeg smjera, položen stručni ispit,certifikat za samostalan rad, edukacija iz oblasti neonatologije i intenzivne njege na klinici ili bolnici i poznavanje rada na računaru.

Potrebni dokumenti: diploma o završenoj školi, uvjerenje o položenom stručnom ispitu, certifikat (licenca ) za samostalan rad,dokaz o završenoj edukaciji (ukoliko je kandidat posjeduje) i dokaz o poznavanju rada na računaru.

Napomena: Ukoliko među prijavljenim kandidatima nijedan ne posjeduje edukaciju za rad na intezivnoj njezi pod 1.1.i 1.2. svi kandidati će se bodovati, a izabrani kandidat će se uputit na dodatnu edukaciju .

Prijem u radni odnos se vrši uz probni rad u skladu sa Pravilnikom o radu ustanove.

Napomena: Prioritet pri zapošljavanju pod jednakim uslovima imaju osobe iz člana1.Zakona o dopunskim pravima branitelja i članova njihovih porodica u HNK-a(“Službene novine HNK-a” broj 6/18), te su kandidati dužni dostaviti dokaz/potvrdu ili uvjerenje/ za navedeno ne starije od tri mjeseca  od objave oglasa.

Javni oglas ostaje otvoren 15 dana od dana objave javnog oglasa na web stranici Kantonalne bolnice.

Dokumenti koji se prilažu uz prijavu moraju biti u orginalu ili u ovjerenoj kopiji.

Neblagovremene i nepotpune prijave će se odbaciti i neće biti uzete u razmatranje.

Obrazac za prijavu na javni oglas kandidati mogu preuzeti na web stranici poslodavca www.kbmostar.ba

Sve tražene dokumente treba dostaviti neposredno na protokol ustanove ili  putem pošte preporučeno na adresu:

JU Kantonalna bolnica „Dr.Safet Mujić“ Mostar

Ul. Maršala Tita br. 294

88 000 Mostar

sa naznakom

“ PRIJAVA NA JAVNI OGLAS ZA RADNO MJESTO

(navesti naziv radnog mjesta)- NE OTVARATI “

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

17.10.2019