Poslovi - Oglas za posao

Diplomirani pravnik (m/ž)

Vrsta edukacije VSS
Kategorije: Pravo
Iskustvo: Dvije godine
Mjesto: Prijedor
Broj pozicija 2
Jezici:

OPIS RADNOG MJESTA

Okružni sud u Prijedoru

ul. Akademika Jovana Raškovića br.6

79101 Prijedor.

Prijem radnika - Okružni sud u Prijedoru

Diplomirani pravnik – 2 izvršioca

Rad na određeno vrijeme

Regija: Prijedor

Opis poslova:

-pomaže sudijama u proučavanju i pripremanju predmeta, vrši analizu pravnih pitanja, pismeno izrađuje  nacrte sudskih odluka pod nadzorom sudije-predsjednika vijeća, vrši poslove praćenja i proučavanja sudske prakse,  obavlja i druge stručne poslove pod nadžorom i po uputstvima predsjednika suda, sudija i sekretara suda.

OPŠTI I POSEBNI USLOVI ZA PRIJEM U RADNI ODNOS

1.Opšti uslovi:

- da je državljanin RS ili iH

- da je stariji od 18 godina

- da nije osuđivan za krivično djelo na bezuslovnu kaznu zatvora  od najmanje šest mjeseci ili  za krivično djelo koje ga čini nepodobnim za rad u državnim institucijama

- da ima opštu zdravstvenu sposobnost

- da se protiv njega ne vodi krivični postupak

2. Posebni uslovi:

VII stepen stručne spreme, diplomirani pravnik sa radnim iskustvom od najmanje dve godine na pravnim poslovima od završetka fakulteta

Uz prijavu na konkurs kandidati su dužni da dostave dokaze o ispunjavanju opštih i posebnih uslova (u originalu ili ovjerenoj kopiji):

-izvod iz matične knjige rođenih,

-uvjerenje o državljanstvu,

-uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi krivični postupak,

-ovjerena izjava da kandidat nije osuđivan za krivično djelo na bezuslovnu kaznu zatvora od  najmanje šest mjeseci ili za krivično djelo koje ga čini nepodobnim za rad u državnim institucijama,

-dokaz o traženom radnom iskustvu

-dokaz o traženom stepenu obrazovanja

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzimati u razmatranje.

Dokaz o zdravstvenoj sposobnosti dostavljaju izabrani kandidati po završetku konkursa.

Sud će po službenoj dužnosti u odnosu na izabrane kandidate pribaviti uvjerenje o neosuđivanosti.

Sa svim kandidatima, koji budu ispunjavali opšte i posebne uslove iz konkursa, komisija za prijem će obaviti intervju, o čemu će kandidati biti blagovremeno obavješteni poštom ili telefonskim putem, iz kojeg razloga kandidati u prijavi treba da navedu svoju adresu i broj telefona.

Rok za podnošenje prijava je 15 (petnaest)  dana od dana objavljivanja u dnevnim novinama „Glas Srpske“.

Prijave se dostavljaju poštom , sa naznakom „Za konkurs“ ili lično na adresu: Okružni sud u Prijedoru, ul. Akademika Jovana Raškovića br.6, Prijedor.

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

10.10.2019