Poslovi - Oglas za posao

Pomoćnik Općinskog načelnika (m/ž)

Vrsta edukacije VSS
Kategorije:
Iskustvo: Pet godina
Mjesto: Hadžići
Broj pozicija 1
Jezici: Engleski

Na osnovu člana 34. a u vezi sa članom 67. Zakona o državnoj službi u Kantonu Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo“ br. 31/16), a na zahtjev Općine Hadžići, Agencija za državnu službu Federacije Bosne i Hercegovine, objavljuje

JAVNI KONKURS

za popunu radnih mjesta državnih službenika u Općini Hadžići

06-1225

Radna mjesta:

01. Pomoćnik općinskog načelnika u Službi kabineta općinskog načelnika  - 1 (jedan) izvršilac

02. Stručni saradnik za pravne i upravne poslove iz oblasti privrede, finansija i inspekcijskih poslova u Službi za privredu, finansije i inspekcijski nadzor - 1 (jedan) izvršilac

01.Opis poslova: neposredno rukovodi radom Službe; obavlja najsloženije poslove iz nadležnosti službe; organizuje rad iz nadležnosti Službe,raspoređuje poslove i zadatke na državne službenike i namještenike i daje im upute o načinu vršenja poslova; osigurava zakonito, blagovremeno, pravilno i kvalitetno izvršavanje poslova iz nadležnosti Službe; izvršava poslove po nalogu Općinskog načelnika i obezbjeđuje saradnju sa drugim Službama za upravu i drugim organima i ustanovama; potpisuje pojedinačne akte iz nadležnosti Kabineta za koje ima ovlaštenje od Općinskog načelnik; vrši pripremu protokola posjeta stranih i domaćih delegacija, te po potrebi organizacija njihovog boravka i utvrđuje programe posjeta drugim gradovima i državama sa primjerima dobre prakse lokalne samouprave; ostvaruje saradnju sa predstavnicima međunarodne zajednice i drugim institucijama po pitanju poslova iz djelokruga rada Kabineta po nalogu Općinskog načelnika; učestvuje u radu radnih grupa međunarodnih i domaćih organizacija kada se radi o pitanjima koje se odnose na povećanje efikasnosti i modernizacije javne uprave; prati primjenu zakonskih propisa iz djelokruga rada Službe; organizuje i koordinira rad na pripremanju i izradi općinskih propisa, odluka, Nacrta Budžeta, Programa rada Službe, zaključaka, informacija i dr.; učestvuje u procesu ocjenjivanja državnih službenika i namještenika; učestvuje u pripremi, izradi i implementaciji Strategije razvoja Općine i Strategije za mlade, te programa i projekata proisteklih iz Strategije razvoja i Strategije za mlade, donosi odgovarajuće akte iz nadležnosti Službe, a po ovlaštenju Općinskog načelnika; redovno upoznaje Općinskog načelnika o stanju i problemima u vezi vršenja poslova iz nadležnosti Službe, te predlaže preduzimanje potrebnih mjera; stara se i odgovoran je za održavanje i poboljšanje kvaliteta rada Službe; pomoćnik Općinskog načelnika odgovoran je za korištenje finansijskih, materijalnih i ljudskih potencijala, a za svoj rad neposredno je odgovoran Općinskom načelniku; stara se i odgovoran je za održavanje i poboljšanje kvaliteta upravljanja ISO 9001:2008; stara se o izvršavanju Zakona i drugih propisa i akata iz oblasti koje pokriva Služba;obavlja i druge poslove po nalogu neposrednog rukovodioca,

02.Opis poslova: učestvuje u praćenju propisa iz djelokruga rada Službe i stara se o pravilnoj primjeni; učestvuje u izradi nacrta i prijedloga propisa i drugih akata o pitanjima iz nadležnosti Službe; vrši izradu prijedloga rješenja o imenovanju članova komisija i oblasti privrede i finansija (inventurne komisije, komisija za podršku poljoprivredi i sl.) vrši izradu prijedloga zaključka iz oblasti privrede i finansija (obračun plaća i naknade za topli obrok, nagrade za postignute rezultate u poslovanju, naknada za korištenje godišnjeg odmora, pomoć penzionerima i sl.); dostavlja podatke, odgovore i izjašnjenja iz oblasti privrede i finansija, a po zahtjevu općinskog Pravobranilaštva;  obezbjeđuje uslove i priprema dokumentaciju za uključenje u Registar novčanih kazni radi korištenja prekršajnih naloga općinskih inspektora; vrši unos podataka izdatih prekršajnih naloga u Registar novčanih kazni i prekršajne evidencije BIH i prati stanje izdatih naloga uz obezbjeđenje tajnosti podataka prema Zakonu o zaštiti ličnih podataka; obavlja sve pravne poslove iz oblasti inspekcijskog nadzora te izrađuje prijedloge rješenja iz te oblasti; daje stručna pravna objašnjenja, savjete i upute građanima za kompletiranje podnesaka radi ostvarivanja određenih prava iz zakona koje se primjenjuju u inspekcijskom nadzoru; prati i primjenjuje zakone i druge propise iz oblasti koje primjenjuje inspekcijski nadzor; ostvaruje odgovarajuće kontakte sa Pravobranilaštvom općine Hadžići u sporovima koji nastanu u vršenju inspekcijskog nadzora; odgovoran je za zakonito, ažurno i blagovremeno obavljanje poslova; stara se i odgovoran je za održavanje i poboljšanje kvaliteta upravljanja ISO 9001:2008; obavlja i druge poslove po nalogu Općinskog načelnika.

Kandidati moraju ispunjavati opće uvjete iz člana 35. Zakona o državnoj službi u Kantonu Sarajevo:

1. da je državljanin Bosne i Hercegovine;

2. da je stariji od 18 godina;

3. da ima univerzitetsku diplomu ili druge obrazovne ili akademske kvalifikacije najmanje VII stepena stručne spreme odnosno visoko obrazovanje prvog, drugog ili trećeg ciklusa Bolonjskog sistema studiranja, što se utvrđuje propisom kojim se uređuju poslovi osnovne djelatnosti i pomoćno tehnički poslovi i uvjet za njihovo obavljanje u organima državne službe u Federaciji Bosne i Hercegovine;

4. da je zdravstveno sposobno za vršenje određenih poslova predviđenih za to radno mjesto;

5. da u posljednje tri godine od dana objavljivanja upražnjenog radnog mjesta lice nije

otpušteno iz državne službe kao rezultat disciplinske mjere na bilo kojem nivou vlasti u Bosni i Hercegovini;

6. da nije obuhvaćeno odredbom člana IX.1. Ustava Bosne i Hercegovine

Pored općih uvjeta navedenih u javnom konkursu kandidati moraju ispunjavati i sljedeće posebne uvjete i to za:

Poziciju 01:

- VSS/ VII – Fakultet društvenog smjera odnosno visoko obrazovanje I ili II ili III ciklusa Bolonjskog sistema studiranja koji se vrednuje sa najmanje 240 ECTS bodova

- 5(pet) godina radnog staža u struci

- poznavanje rada na računaru

- poznavanje engleskog jezika, nivoa C2

Poziciju 02:

- VSS /VII – Pravni fakultet odnosno visoko obrazovanje I ili II ili III ciklusa Bolonjskog sistema studiranja koji se vrednuje sa najmanje 240 ECTS bodova pravne ili upravne struke

- 1(jedna) godine radnog staža / iskustva u struci

Prijavljivanje-potrebni dokumenti:

1. Kandidati se prijavljuju na javni konkurs dostavljanjem uredno popunjenog prijavnog obrasca Agencije za državnu službu Federacije BiH (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Kanton Sarajevo i Bosansko-podrinjski Kanton Goražde ili na web stranici Agencije www.adsfbih.gov.ba).

2. Kandidati koji nisu izuzeti od polaganja ispita općeg znanja dužni su uz prijavu na javni konkurs dostaviti dokaz o radnom stažu u struci nakon sticanja visoke stručne spreme u skladu sa uslovima iz konkursa (original ili ovjerene kopije) na propisanom Obrascu uvjerenja  (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Kanton Sarajevo i Bosanskopodrinjski Kanton Goražde ili na web stranici Agencije www.adsfbih.gov.ba)

3. Kandidati za radno mjesto stručnog saradnika koji obavljaju poslove namještenika u organu državne službe i koji su stekli visoku stručnu spremu, dužni su uz prijavu na javni konkurs dostaviti sljedeću dokumentaciju (original ili ovjerene kopije):

a) fakultetsku diplomu (nostrifikovana diploma, ukoliko fakultet nije završen u BiH ili je diploma stečena u jednoj od država nastalih raspadom SFRJ nakon 06.04.1992. godine),

b) dokaz da su zaposleni u organu državne službe kao namještenici i dokaz o pet godina radnog iskustva u organima državne službe nakon položenog stručnog ispita za namještenike, izdati nakon objave javnog konkursa,

c) dokaz o položenom stručnom ispitu za namještenike u organima državne službe

NAPOMENE ZA KANDIDATE:

O datumu, vremenu i mjestu polaganja ispita općeg znanja i stručnog ispita kandidati će biti obavješteni putem web stranice Agencije, www.adsfbih.gov.ba. Imena kandidata se ne objavljuju. Ako kandidat ne pristupi polaganju ispita općeg znanja i/ili stručnog ispita smatrat će se da je odustao od dalje konkursne procedure.

Kandidate, koji polože stručni ispit (pismeni i intervju), Agencija će pisano obavjestiti o vremenu i načinu dostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta javnog konkursa. Istovremeno sa dostavom dokaza o ispunjavanju uvjeta javnog konkursa, kandidat, koji polaže pravo na prioritetno zapošljavanje po osnovu posebnog zakona, dužan je dostaviti i odgovarajuće dokaze o svom statusu u skladu sa propisom na koji se poziva.

Kandidati u javnom konkursu moraju ispunjavati uvjete javnog konkursa sa danom njegove objave, u “Službenim novinama Federacije BiH” neovisno od toga kada su dokazi zatraženi ili dostavljeni.

Kandidat koji u bilo čemu ne postupi po navodima javnog konkursa bit će isključen iz konkursne procedure bez mogućnosti ponavljanja propuštene radnje.

Prijava, sa potrebnim dokumentima, dostavlja se u roku od 15 dana, od objave javnog konkursa u „Službenim novinama Federacije BiH”, putem pošte, preporučeno na adresu:

AGENCIJA ZA DRŽAVNU SLUŽBU FEDERACIJE BiH

ODJELJENJE AGENCIJE ZA KANTON SARAJEVO I BOSANSKO PODRINJSKI KANTON, UL.

KULOVIĆA BR. 7

71000 SARAJEVO

sa naznakom

„Javni konkurs za popunu radnih mjesta državnih službenika u Općini Hadžići“

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

21.09.2019