Poslovi - Oglas za posao

Vozač

Vrsta edukacije SSS
Kategorije:
Iskustvo: Sa iskustvom
Mjesto: Mostar

Na osnovu člana 23. Zakona o namještenicima u organima državne službe u Federaciji Bosne i Hercegovine ("Službene novine Federacije BiH, broj 49/05), i Odluke o prijemu namještenika u radni odnos u Federalnom ministarstvu energije, rudarstva i industrije broj 08-34-1064/19 od 05.06.2019. godine federalni ministar energije, rudarstva i industrije, objavljuje

J A V N I   O G L A S

za popunu upražnjenog radnog mjesta namještenika u u Federalnom ministarstvu energije, rudarstva i industrije

SLUŽBA ZA FINANSIJSKO - RAČUNOVODSTVENE POSLOVE

Vozač – 1 (jedan) izvršilac

Opis poslova:

upravlja putničkim vozilom prema službenom nalogu; stara se o redovnom održavanju i odgovoran je za tehničku ispravnost vozila; obavija i druge poslove koje mu odredi rukovodilac Odsjeka

Uvjeti:

Pored općih uvjeta utvrđenih u članu 24. Zakona o namještenicima u organima državne službe u Federaciji Bosne i Hercegovine ( da je državljanin BiH, da je punoljetan, da ima opću zdravstvenu sposobnost za obavijanje poslova radnog mjesta, da ima vrstu i stepen školske spreme potrebnu za obavijanje poslova radnog mjesta, da u posljednje dvije godine od dana objavljivanja javnog oglasa nije otpušten iz organa državne službe kao rezultat disciplinske kazne na bilo kojem nivou vlasti u Federaciji, odnosno Bosni i Hercegovini, da nije obuhvaćen odredbom člana IX.1. Ustava Bosne i Hercegovine) kandidati treba da ispunjavaju i slijedeće posebne uvjete utvrđene Pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije, i to:

SSS - saobraćajna, ekonomska ili druga srednja škola, vozač motornih vozila »B» kategorije i najmanje deset mjeseci radnog staža.

POTREBNI DOKUMENTI

Uz prijavu na Javni oglas kandidati trebaju priložiti slijedeću dokumentaciju

(original iii ovjerena kopija):

biografija sa kontakt podacima (adresa i broj telefona);

svjedodžba o završenoj školi;

dokaz o položenom ispitu za vozača motornih vozila „B" kategorije;

uvjerenje o radnom stažu;

uvjerenje a državljanstvu (ne starije od šest mjeseci);

izvod iz matične knjige rođenih;

ovjerenu izjavu da kandidat nije obuhvaćen odredbom člana IX. 1. Ustava Bosne i Hercegovine;

ovjerenu izjavu da kandidat u posljednje dvije godine od dana objavljivanja Javnog oglasa nije otpušten iz organa državne službe kao rezultat disciplinske kazne na bilo kojem nivou vlasti u Federaciji, odnosno Bosni i Hercegovini.

Izabrani kandidat će biti dužan dostaviti uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti (ne starije od šest mjeseci) prije zasnivanja radnog odnosa.

Rok za podnošenje prijava na Javni oglas je 15 dana od dana objave u dnevnim listovima (računajući posljednju objavu).

Prijave sa potrebnom dokumentacijom dostaviti na adresu:

Federalno ministarstvo energije, rudarstva i industrije

Alekse Šantića b.b.

88 000  M o s t a r

sa naznakom "Javni oglas za popunu radnog mjesta namještenika u Federalnom ministarstvu energije, rudarstva i industrije"

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzeti u razmatranje.

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

15.08.2019