Poslovi - Oglas za posao

Profesor harmonike (m/ž)

Vrsta edukacije VSS
Kategorije:
Iskustvo: Sa iskustvom
Mjesto: Prijedor
Jezici:

Prijem 5 profesora- JU Muzička škola „Savo Balaban“

OPIS RADNOG MJESTA

JU MUZIČKA ŠKOLA „SAVO BALABAN“

P R I J E D O R

tel.: 052 240-090 ili 052 240-091

Na osnovu Zakona o radu („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj: 1/16 i  66/18), člana 113. Zakona o osnovnom vaspitanju i obrazovanju („Službeni glasnik Republike Srpske“, br. 44/17 i 31/18), člana 106. Zakona o srednjem obrazovanju i vaspitanju („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj: 41/18) i Pravilnika o vrsti stručne spreme  nastavnika i stručnih saradnika  („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj: 77/09 i 29/12), direktor škole objavljuje:

K  O  N  K  U  R  S

za popunu upražnjenih radnih mjesta

1. Profesor gitare-diplomirani muzičar – gitarista  - VII stepen  stručne spreme  - puna norma  sa radnim iskustvom i položenim stručnim ispitom  - na određeno vrijeme do  30.06.2020. godine  do povratka radnice sa porodiljskog odsustva

2. Profesor violine-diplomirani muzičar – violinista  - VII stepen  stručne spreme  - puna norma  sa radnim iskustvom i položenim stručnim ispitom  - na neodređeno vrijeme

3. Profesor  harmonike -diplomirani muzičar – akordeonista  - VII stepen  stručne spreme  - puna norma  sa radnim iskustvom i položenim stručnim ispitom  - na određeno vrijeme do  povratka radnika sa funkcije direktora

4. Profesor pravoslavne vjeronauke – diplomirani teolog -  VII stepen stručne spreme – 2 časa sedmično  sa radnim iskustvom i položenim stručnim ispitom  na određeno vrijeme do 30.06.2020. godine

5. Profesor  katoličke  vjeronauke – diplomirani teolog -  VII stepen stručne spreme – 1 čas sedmično  sa radnim iskustvom i položenim stručnim ispitom  na određeno vrijeme do 30.06.2020. godine

OPŠTI I POSEBNI USLOVI ZA PRIJEM U RADNI ODNOS

OPŠTI  USLOVI:

1)

1) da je državljanin Republike Srpske ili Bosne i Hercegovine, a to se dokazuje uvjerenjem o državljanstvu,

2) da je punoljetan, a to se dokazuje izvodom iz matične knjige rođenih ili kopijom  lične karte,

3) da je radno sposoban, a to se dokazuje ljekarskim uvjerenjem o psihofizičkoj sposobnosti, koje ne može biti starije od šest mjeseci, i  prilaže  ga samo izabrani kandidat nakon izvršenog izbora po konkursu, a prije zasnivanja radnog odnosa,

4) da nije osuđivan pravosnažnom presudom za krivična djela učinjena protiv dostojanstva ličnosti, morala, službene dužnosti, trgovine ljudima, zlostavljanja djeteta, polnog i drugog nasilja nad djetetom ili maloljetnim licem, zloupotrebe opojnih sedstava,

5) ) uvjerenje o podacima iz posebnog registra lica pravosnažno osuđenih za krivična djela seksualne zloupotrebe i iskorišćavanja djece,

6) uvjerenje da protiv njega nije pokrenut krivični postupak za djela učinjena protiv dostojanstva ličnosti, morala, službene dužnosti, polnog integriteta, zlostavljanja djeteta, polnog i drugog nasilja nad djetetom ili maloljetnim licem.

(2)  Uvjerenje  iz  stava 1. tačka 4)  i 5) za izabranog kandidata škola  pribavlja  službenim putem, a prije zasnivanja radnog odnosa.

(3)  Uz potpisanu prijavu  i dokumentaciju iz  opštih uslova potrebno je dostaviti  dokumentaciju  na osnovu koje se dokazuje  ispunjenost  posebnih uslova  i dokumentaciju na osnovu koje se vrši bodovanje po  kriterijumima  propisanim  Pravilnikom o postupku za prijem u radni odnos u srednjoj školi i načinu bodovanja kriterijuma za prijem („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj: 24/19).

Dokumentacija iz stava 3) podrazumijeva:

1. ovjerenu foto-kopiju diplome o završenom prvom ciklusu studijskog programa  u četvorogodišnjem trajanju sa najmanje ostvarenih 240 ECTS bodova, u kojoj je navedeno stručno zvanje u određenoj oblasti ili ekvivalent,

2. uvjerenje o položenoj pedagoško-psihološkoj i didaktičko-metodičkoj grupi predmeta, koje je dužan dostaviti kandidat za nastavnika koji u toku studija nije položio pedagoško-psihološku i didaktičko-metodičku grupu predmeta,

3. uvjerenje o položenom stručnom ispitu,

4. dodatak diplomi, koji sadrži podatke o prosjeku ocjena tokom studiranja ili uvjerenje visokoškolske ustanove o prosjeku ocjena tokom studiranja, ukoliko u diplomi ne postoje podaci o prosjeku ocjena,

5. uvjerenje izdato od Zavoda za zapošljavanje o vremenu provedenom na evidenciji nezaposlenih lica koja  traže zaposlenje,

6. uvjerenje o radnom stažu izdato od ranijeg poslodavca,

7. uvjerenje opštinskog/gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu člana porodice poginulog borca Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike  Srspke,  ukoliko  se radi o kandidatu iz kategorije porodice poginulog borca,

8. uvjerenje opštinskog/gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu ratnog vojnog invalida  Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske,  ukoliko se radi o kandidatu iz kategorije ratnog vojnog invalida,

9. uvjerenje opštinskog/gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu borca  Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske,  ukoliko se radi o kandidatu iz kategorije borca.

(4) Pravo učešća na konkursu  imaju i lica  koja su stekla radni staž  van škole u trajanju od najmanje godinu dana u struci, ukoliko ispunjavau  ostale uslove  propisane  Zakona o osnovnom vaspitanju i obrazovanju  i Zakona o srednjem obrazovanju i vaspitanju.

(5) Pravo učešća na konkursu  imaju i lica koja su po propisima važećim do stupanja na snagu  Zakona o osnovnom vaspitanju i obrazovanju  ispunjavali uslove u pogledu stepena i vrste stručne spreme, kao i lica koja su po propisima važećim do stupanja na snagu Zakona o srednjem obrazovanju i vaspitanju ispunjavali uslove u pogledu profila i zvanja nastavnika.

(6) Za sve kandidate koji ispunjavaju gore navedene uslove testiranje i intervju će se održati  13.08.2019. godine sa početkom u  10 časova, u prostorijama škole.

Spisak kandidata koji ispunjavaju uslove konkursa, nakon pregleda dostvljene dokumentacije,  škola će postaviti  na oglasnoj tabli škole, a po mogućnosti i na internet stranici škole, najkasnije tri dana prije zakazanog testiranja i intervjua.

Kandidat  koji se ne pojavi na testiranju  i intervjuu smatraće se da je odustao od prijave.

(7) Kandidati  su dužni dostaviti ovjerene kopije svih dokumenata i isti se ne vraćaju.

Neblagovremene  i nepotpuno dostavljene prijave se neće razmatrati.

Konkurs ostaje otvoren 8 dana od dana objavljivanja u GLASU SRPSKE.

Prijave sa potpunom dokumentacijom  dostaviti  lično ili  slati na adresu:

JU Muzička škola „Savo Balaban“

Branislava Nušića br. 9

79 101 PRIJEDOR

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

01.08.2019