Poslovi - Oglas za posao

Administrativni radnik (m/ž)

Vrsta edukacije SSS
Kategorije:
Iskustvo: Sa iskustvom
Mjesto: Mostar

Na temelju člana 3. i 4. Pravilnika o radu Instituta za medicinsko vještačenje zdravstvenog stanja, članu 3. Pravilnika o prijemu  u radni odnos Instituta, te u skladu sa odredbama člana 17. Zakona o osnivanju Instituta za medicinsko vještačenje zdravstvenog stanja (Sl. novine FBiH broj 70/07, 26/14 i 40/18), direktor Instituta objavljuje sljedeći:

O G L A S

za prijem u radni odnos

Poslodavac:

Institut za medicinsko vještačenje zdravstvenog stanja, Branislava Đurđeva 12 Sarajevo

Radna mjesta:

Administrativni radnik u prvostupanjskom postupku Odjeljenja za prvostupanjski postupak medicinskog vještačenja zdravstvenog stanja u Mostaru – Ante Starčevića 15 – Broj izvršilaca: jedan (1)

Opći uvjeti:

Opći uvjeti propisani Zakonom o radu FBiH (Sl. novine FBiH broj 26/16 i 89/18):

da je državljanin BiH;

da je stariji od 18 godina;

da ima opću zdravstvenu sposobnost za obavljanje poslova i zadataka radnog mjesta;

Posebni uvjeti:

Propisani Pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji Instituta Broj U.O. 01-351/13-2/18 od 15.01.2018. godine:

Stručna sprema: srednja stručna sprema (IV stupanj) sa poznavanjem rada na računaru;

Radno iskustvo: minimalno šest (6) mjeseci radnog iskustva, nakon stjecanja stručne spreme.

Opis poslova i mjesto rada:

poslovi prijema, zavođenja, obrade i otpreme spisa medicinskog vještačenja zdravstvenog stanja u prvostupanjskom postupku u Odjeljenju za prvostupanjski postupak medicinskog vještačenja zdravstvenog stanja u Mostaru, uz povremeni rad po potrebi na području Federacije BiH (obavljanje kućnih posjeta i rad u drugim  Odjeljenjima Instituta).

Trajanje radnog odnosa:

Radni odnos se zasniva na neodređeno vrijeme, uz probni rad od šest (6) mjeseci;

Potrebna dokumentacija uz prijavu:

Kraća biografija – vlastoručno potpisana sa kontakt podacima (adresa, telefon, e-mail);

Uvjerenje o državljanstvu BiH, ne starije od šest (6) mjeseci osim ako se radi o dokumentu stalnog karaktera (opći uvjeti pod 1.);

Izvod iz matične knjige rođenih ne starije od šest (6) mjeseci osim ako se radi o dokumentu stalnog karaktera (opći uvjeti pod 2.)

Dokaz o posjedovanju srednje stručne spreme (posebni uvjeti pod 1.)

Dokaz o poznavanju rada na računaru (posebni uvjeti pod 1.)

Dokaz o radnom iskustvu – uvjerenje ili potvrda(posebni uvjeti pod 2.);

SVU DOKUMENTACIJU POTREBNO JE DOSTAVITI U ORIGINALU ILI OVJERENIM FOTOKOPIJAMA.

Institut za medicinsko vještačenje zdravstvenog stanja nije u obvezi vraćanja dokumentacije koja se prilaže uz prijavu, te će se ista čuvati trajno u sjedištu Instituta.

Kandidati koji bude izabran  mora u roku od osam dana od dana prijema Odluke o izboru dostaviti ljekarsko uvjerenje da zdravstveno stanje i psihofizičke sposobnosti odgovaraju uvjetima radnog mjesta.

Kandidati su slobodni uz potrebnu dokumentaciju, dostaviti i detaljnije podatke ili dokaze o radnom iskustvu, posebnim vještinama i/ili  znanjima itd.

Prijavu na konkurs potrebno je dostaviti preporučenom poštom ili izravno na protokol Instituta (soba 206, 1. sprat od 09.00 do 15.00 sati, svaki radni dan) – U ZATVORENOJ KOVERTI - na adresu:

 INSTITUT ZA MEDICINSKO VJEŠTAČENJE ZDRAVSTVENOG STANJA

Branislava Đurđeva broj 12,

71 000 Sarajevo

(na koverti je potrebno navesti

„PRIJAVA ZA OGLAS ZA RADNO MJESTO

ADMINISTRATIVNI RADNIK U MOSTARU)

naznačiti za koje radno mjesto se dostavlja prijava)

Prijave se dostavljaju u roku od 8 (osam) dana od dana objavljivanja konkursa u dnevnim novinama, a neuredne, nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzimati u obzir i biti će odbačene zaključkom.

Kandidati koji dostave uredne, potpune i blagovremene prijave, a ispunjavaju opće i posebne uvjete biti će pozvani na usmeni ispit, a koji će provesti Komisija za izbor kandidata. O terminu ispita kandidati će biti pismeno obavješteni najmanje pet dana od dana održavanja. Usmeni ispit biti će održan u sjedištu Instituta u Sarajevu, Branislava Đurđeva 12.

Sve dodatne informacije mogu se dobiti na e-mail: sekretar@imvzs.ba ili broj telefona 033/250-578.

Tekst Oglasa objaviti će se u jednim dnevnim novinama, na internet stranici www.imvzs.ba te će se dostaviti službama/zavodima za zapošljavanje HNK/Ž i Kantona Sarajevo.

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

21.06.2019