Poslovi - Oglas za posao

Stručni suradnik za zaštitu od požara i vatrogastvo (m/ž)

Vrsta edukacije VSS
Kategorije:
Iskustvo: Sa iskustvom
Mjesto: Žepče

Na osnovu člana 24. stav (3) Zakona o državnoj službi u Federaciji Bosne i Hercegovine (“Službene novine Federacije BiH”, broj: 29/03, 23/04, 39/04, 54/04, 67/05, 8/06 i 4/12), člana 1. Zakona o preuzimanju Zakona o državnoj službi u Federaciji Bosne i Hercegovine („Službene novine Zeničko-dobojskog kantona”, broj: 3/12) i člana 5. Pravilnika o pravilima i postupku provođenja javnog konkursa i postavljenja državnih službenika u organima državne službe Federacije Bosne i Hercegovine (“Službene novine Federacije BiH”, broj: 13/19), a na zahtjev Općine Žepče, Agencija za državnu službu Federacije Bosne i Hercegovine, objavljuje

JAVNI KONKURS

za popunu radnih mjesta državnih službenika u Općini Žepče

5/ 761

Radna mjesta:

01. Stručni suradnik za informiranje i odnose sa javnošću - 1 (jedan) izvršitelj

02. Stručni suradnik za zaštitu od požara i vatrogastvo - 1 (jedan) izvršitelj

01. Opis poslova: prikuplja, obrađuje i putem medija prezentira sve informacije iz nadležnosti načelnika i Općine i Općinskog vijeća, koordinira s medijima i novinarima, planira, koordinira i realizira sve aktivnosti vezane za medijsku prezentaciju Općine, reklamne i propagandne aktivnosti i materijale, izrađuje izvješća, redovne i periodične informacije iz Ureda načelnika, obavlja poslove organizacije protokolarnih aktivnosti načelnika Općine i predlaže mjere za unapređenje istih, vrši prevođenje akata sa stranih jezika na hrvatski jezik i obratno, vrši svakodnevno, u suradnji sa općinskim službama, prikupljanje i sređivanje podataka koji se prezentiraju, preko općinske web-stranice, obavlja i druge poslove po nalogu rukovoditelja i Općinskog načelnika.

Posebni uvjeti:

- VSS - VII stupanj, odnosno visoko obrazovanje Bolonjskog sistema studiranja sa najmanje 180 ECTS bodova, fakultet političkih nauka, novinar

- najmanje 1 (jedna) godina radnog staža u struci nakon sticanja visoke stručne spreme, odnosno visokog obrazovanja,

- položen stručni ispit

- poznavanje rada na računaru/sve korisničke aplikacije u službi: Word, Excel, e-mail, Intranet, primjena i korištenje AV zaštite,

Pripadajuća osnovna neto plaća 1.054,50 KM

02. Opis poslova: organizira i provodi mjere zaštite od požara i vatrogastva na

području Općine, prati i proučava stanje i pojave u oblasti zaštite od požara i

vatrogastva i vrši izradu potrebne dokumentacije i drugih materijala o tim pojavama, te

na osnovu obrade prikupljenih podataka predlaže mjere i postupke za rješavanje

utvrđenih problema i unapređenja stanja u ovoj oblasti, organizira vodosnabdjevanje

područja Općine po ukazanoj potrebi, predlaže rješenja koja osiguravaju cjelovito,

pravovremeno i racionalno provođenje mjera zaštite od požara, sudjeluje u izradi

operativnog plana za rukovođenje akcijama gašenja šumskih i drugih požara na

otvorenom prostoru širih razmjera, te u radu operativne grupe, surađuje sa analitičkom

grupom Centra za obavještavanje i drugim nadležnim organima i institucijama, surađuje

sa članovima štabova, prati i proučava stanje i pojave u oblasti zaštite i spašavanja te

utvrđenih problema i unapređenja stanja u ovoj oblasti, sudjeluje u aktivnostima i

mjerama u zaštiti i spašavanju i to: sklanjanje ljudi i materijalnih dobara, evakuacija,

zbrinjavanje ugroženih i stradalih, zamračivanje, zaštita i spašavanje od radioloških,

kemijskih i bioloških sredstava, zaštita i spašavanje od rušenja, zaštita i spašavanje na

vodi i pod vodom, zaštita i spašavanje od požara, prva medicinska pomoć, zaštita i

spašavanje životinja i namirnica životinjskog porijekla, asanacija terena, zaštita životne

okoline, zaštita biljnih proizvoda i dr., izvršava i druge poslove i zadatke po nalogu

rukovoditelja Službe.

- VSS - VII stupanj, odnosno visoko obrazovanje Bolonjskog sistema studiranja sa

najmanje 180 ECTS bodova, fakultet političkih nauka, smjer sigurnosne i mirovne

studije

- najmanje 1 (jedna) godina radnog staža u struci nakon sticanja visoke stručne

spreme, odnosno visokog obrazovanja,

- poznavanje rada na računaru.

Pored posebnih uvjeta navedenih u javnom konkursu kandidati moraju ispunjavati i opće uvjete iz člana 25. Zakona o državnoj službi u Federaciji Bosne i Hercegovine:

1. da je državljanin Bosne i Hercegovine;

2. da je stariji od 18 godina;

3. da ima univerzitetsku diplomu ili druge obrazovne ili akademske kvalifikacije najmanje VII stepena stručne spreme, odnosno visoko obrazovanje prvog, drugog ili trećeg ciklusa Bolonjskog sistema studiranja, što se utvrđuje propisom kojim se uređuju poslovi osnovne djelatnosti i pomoćno tehnički poslovi i uvjet za njihovo obavljanje u organima državne službe u Federaciji Bosne i Hercegovine;

4. da je zdravstveno sposoban/a za vršenje određenih poslova predviđenih za to radno mjesto;

5. da u posljednje tri godine od dana objavljivanja upražnjenog radnog mjesta lice nije otpušteno iz državne službe kao rezultat disciplinske mjere na bilo kojem nivou vlasti u Bosni i Hercegovini;

6. da nije obuhvaćeno odredbom člana IX.1. Ustava Bosne i Hercegovine.

Prijavljivanje - potrebni dokumenti:

1. Kandidati se prijavljuju na javni konkurs dostavljanjem uredno popunjenog prijavnog obrasca Agencije za državnu službu Federacije BiH (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Zeničko-dobojski i Srednjobosanski kanton, ili na web stranici Agencije www.adsfbih.gov.ba).

2. Kandidati koji nisu izuzeti od polaganja ispita općeg znanja dužni su uz prijavu na javni konkurs dostaviti dokaz o radnom stažu u struci nakon sticanja visoke stručne spreme, u skladu sa uslovima iz konkursa (original ili ovjerenu kopiju), na propisanom Obrascu uvjerenja (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Zeničko-dobojski i Srednjobosanski kanton ili na web stranici Agencije www.adsfbih.gov.ba).

3. Kandidati koji obavljaju poslove namještenika u organu državne službe i koji su stekli visoku stručnu spremu, dužni su uz prijavu na javni konkurs dostaviti sljedeću dokumentaciju (original ili ovjerene kopije):

a) fakultetsku diplomu (nostrifikovana diploma, ukoliko fakultet nije završen u Bosni i Hercegovini ili je diploma stečena u nekoj od država nastaloj

raspadom SFRJ nakon 06. 04. 1992. godine),

b) dokaz da su zaposleni u organu državne službe kao namještenici i dokaz o pet godina radnog iskustva u organima državne službe nakon položenog stručnog ispita za namještenike, izdati nakon objave javnog konkursa,

c) dokaz o položenom stručnom ispitu za namještenike u organima državne službe.

NAPOMENE ZA KANDIDATE:

O datumu, vremenu i mjestu polaganja ispita općeg znanja i stručnog ispita kandidati će biti obavješteni putem web stranice Agencije, www.adsfbih.gov.ba. Imena kandidata se ne objavljuju.

Ako kandidat ne pristupi polaganju ispita općeg znanja i/ili stručnog ispita smatrat će se da je odustao od dalje konkursne procedure.

Kandidate, koji polože stručni ispit (pismeni i intervju), Agencija će pisano obavijestiti o vremenu i načinu dostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta javnog konkursa.

Istovremeno sa dostavom dokaza o ispunjavanju uvjeta javnog konkursa, kandidat, koji polaže pravo na prioritetno zapošljavanje po osnovu posebnog zakona, dužan je dostaviti i odgovarajuće dokaze o svom statusu u skladu sa propisom na koji se poziva. Kandidati u javnom konkursu moraju ispunjavati uvjete javnog konkursa sa danom njegove objave u „Službenim novinama Federacije BiH”, neovisno od toga kada su dokazi zatraženi ili dostavljeni.

Kandidat koji u bilo čemu ne postupi po navodima javnog konkursa biće isključen iz konkursne procedure bez mogućnosti ponavljanja propuštene radnje.

Prijava, sa potrebnim dokumentima, dostavlja se u roku od 15 dana, od objave javnog konkursa u „Službenim novinama Federacije BiH”, putem pošte, preporučeno na adresu:

Agencija za državnu službu Federacije BiH

Odjeljenje Agencije za Zeničko-dobojski i Srednjobosanski kanton

Kučukovići broj 2, 72000 Zenica

sa naznakom:

“Javni konkurs za popunu radnih mjesta državnih službenika u

Općini Žepče sa pozivom na broj: 5/761“

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

21.06.2019