Poslovi - Oglas za posao

Kantonalni sanitarni inspektor

Vrsta edukacije VSS
Kategorije:
Iskustvo: Sa iskustvom
Mjesto: Tuzla

Na osnovu člana 37. i 87., stav 2. Zakona o državnoj službi u Tuzlanskom kantonu (''Službene novine TK'', br: 7/17, 10/17, 10/18 i 14/18), a na zahtjev Kantonalne uprave za inspekcijske poslove Tuzlanskog kantona, Agencija za državnu službu Federacije Bosne i Hercegovine, objavljuje

JAVNI KONKURS

za popunu radnih mjesta državnih službenika

u Kantonalnoj upravi za inspekcijske poslove Tuzlanskog kantona

4 / 529

Radna mjesta:

01. Kantonalni sanitarni inspektor – 1 (jedan) izvršilac

02. Kantonalni zdravstveni inspektor – 1 (jedan) izvršilac

03. Stručni savjetnik za informatičke poslove – programer – 1 (jedan) izvršilac

01. Opis poslova: Sanitarni inspektor vrši inspekcijski nadzor nad provođenjem zakona i propisa koji se odnose na: neposredno sprovođenje sanitarnog inspekcijskog nadzora u složenim situacijama; praćenje stanja higijene i preduzimanje potrebnih mjera u cilju poboljšanja higijensko-sanitarnih prilika na Kantonu; učestvovanje sa inspektorima zaštite okolice na preduzimanju mjera zaštite zdravlja stanovništva kroz zaštitu okolice;

preduzimanje neophodnih mjera na osiguranju higijenske ispravnosti životnih namirnica i predmeta opšte upotrebe u prometu na Kantonu; praćenje novih saznanja u preventivi i usavršavanje rada općinskih sanitarnih inspektora kroz redovne konsultacije i edukacije; praćenje primjene propisa i iniciranje potrebne izmjene i dopune; kontrolu zaštite zdravlja ljudi, sprečavanje i suzbijanje zaraznih bolesti; kontrolu proizvodnje i

kontrolu proizvodnje i prometa otrova i sličnih supstanci; kontrolu snabdijevanja vodom i odstranjivanje otpadnih voda i materijala; kontrolu sanitarno-tehničkih i higijenskih uslova u javnim objektima (javni Iokali, škole, ustanove socijalne zaštite i dječje zaštite i dr.) i drugim mjestima od značaja za osiguranje sanitarne, higijenske i protivepidemijske zaštite; kontrolu zdravstvenog stanja zaposlenih u djelatnostima i na poslovima koji su pod sanitarnom inspekcijskom kontrolom; kontrolu preventivnog sanitarnog nadzora nad izgradnjom objekata; kontrolu zabrane upotrebe duhanskih proizvoda u skladu sa posebnim propisom; radi mjesečne izvještaje i dostavlja ih glavnom kantonalnom inspektoru; u vršenju poslova obavezno upravlja motornim vozilom; neposredno sprovodi i primjenjuje sve procedure i uputstva vezana za rad Uprave, koji se odnose na njegovo radno mjesto; obavlja i druge inspekcijske poslove u skladu sa ovlaštenjima datim u pojedinim zakonima i drugim propisima, a po nalogu glavnog kantonalnog inspektora i direktora Uprave; za svoj rad odgovara glavnom kantonalnom inspektoru i direktoru Uprave.

Posebni uvjeti:

-VSS/VII stepen stručne spreme, odnosno visoko obrazovanje prvog (240 ECTS bodova), drugog ili trećeg ciklusa Bolonjskog sistema studiranja – medicinske, farmaceutske, stomatološke ili zdravstvene struke - sanitarnog smjera,

-najmanje 3 (tri) godine radnog staža na poslovima svoje struke nakon završene visoke stručne spreme,

-položen ispit za vozača „B“ kategorije,

-poznavanje rada na računaru.

02. Opis poslova: Zdravstveni inspektor vrši inspekcijski nadzor nad provođenjem zakona i propisa koji se odnose na: sadržaj i kvalitet pruženih zdravstvenih usluga; nadziranje organizovanja i obavljanja zdravstvene djelatnosti u javnim i privatnim zdravstvenim ustanovama i privatnoj praksi u zdravstvu; nadziranje rada zdravstvenih radnika u obavljanju zdravstvene djelatnosti; nadziranje načina prijema, liječenja i otpuštanja pacijenata; nadziranje primjene metoda i sredstava za prevenciju, dijagnostiku, terapiju i rehabilitaciju; nadziranje provođenja javnih programa i mjera zdravstvene zaštite; nadziranje zakonitosti akata koji se donose u zdravstvu; nadziranje opskrbe lijekovima i drugim medicinskim sredstvima; nadziranje propisivanja i izdavanja lijekova; nadziranje zaštite prava građana u korištenju zdravstvene zaštite i medicinske pomoći; nadziranje postupanja zdravstvenih radnika i drugog osoblja prema pacijentima; radi mjesečne izvještaje i dostavlja ih glavnom kantonalnom inspektoru; u

vršenju poslova obavezno upravlja motornim vozilom; neposredno sprovodi i primjenjuje sve procedure i uputstva vezana za rad Uprave, koji se odnose na njegovo radno mjesto; obavlja i druge inspekcijske poslove u skladu sa ovlaštenjima datim u pojedinim zakonima i drugim propisima, a po nalogu glavnog kantonalnog inspektora i direktora Uprave; za svoj rad odgovara glavnom kantonalnom inspektoru i direktoru Uprave.

-VSS/VII stepen stručne spreme, odnosno visoko obrazovanje prvog (240 ECTS bodova), drugog ili trećeg ciklusa Bolonjskog sistema studiranja – zdravstvene, medicinske, stomatološke ili farmaceutske struke,

03. Opis poslova: izrađuje planove i programe za uspostavljanje, razvoj i povezivanje složenijeg informacionog sistema; obavlja poslove vezane za pripremu, održavanje i nesmetano funkcionisanje informacionog sistema u Upravi; daje prijedloge oko sigurnosti i opreme neophodne za razvoj, ugradnju, proširenje i nadograđivanje informacionog sistema; upravlja i kontroliše funkcionisanje računarske infrastrukture i računarske mreže; nadgleda povezanost interneta za servere i radne stanice; uređuje Web portal Uprave (vrši administraciju istog); učestvuje u instaliranju sigurnosti mrežnih sistema; izrađuje projekte i programe informacionog sistema za složenije automatske obrade podataka i vrši automatsku obradu podataka; obavlja poslove oko održavanja računarske opreme i zamjene tonera na štampačima i aparatima za kopiranje; vodi evidencije i vrši praćenje i nadzor nad vozilima u radnom vremenu i parkiranju van radnog vremena putem GPS sistema, te ukazuje neposrednom rukovod problema; u vršenju poslova obavezno upravlja motornim vozilom; neposredno sprovodi i primjenjuje sve procedure i uputstva vezana za rad Uprave, koji se odnose na njegovo radno mjesto; obavlja i druge poslove po nalozima pomoćnika direktora za IT, stručne i zajedničke poslove i direktora Uprave; za svoj rad odgovoran je pomoćniku direktora za IT, stručne i zajedničke poslove i direktoru Uprave.

-VSS/VII stepen stručne spreme, odnosno visoko obrazovanje prvog (240 ECTS bodova), drugog ili trećeg ciklusa Bolonjskog sistema studiranja – elektrotehničke struke,

-položen ispit za vozača „B“ kategorije.

Pored posebnih uvjeta navedenih u javnom konkursu kandidati moraju ispunjavati i opće uvjete iz člana 38. Zakona o državnoj službu u Tuzlanskom kantonu:

1. da je državljanin Bosne i Hercegovine;

2 da je stariji od 18 godina;

3. da ima univerzitetsku diplomu ili druge obrazovne ili akademske kvalifikacije najmanje VII stepena stručne spreme odnosno visoko obrazovanje najmanje prvog ciklusa Bolonjskog sistema studiranja, što se utvrđuje uredbom iz člana 10. stav (2) Zakona o državnoj službi u Tuzlanskom kantonu;

4. da je zdravstveno sposobno za obavljanje poslova predviđenih za to radno mjesto;

5. da u posljednje tri godine, od dana objavljivanja upražnjenog radnog mjesta, lice nije otpušteno iz državne službe kao rezultat disciplinske mjere, na bilo kojem nivou vlasti u Bosni i Hercegovini;

6. da nije obuhvaćeno odredbom člana IX 1. Ustava Bosne i Hercegovine. Prijavljivanje-potrebni dokumenti:

1. Kandidati se prijavljuju na javni konkurs dostavljanjem uredno popunjenog prijavnog obrasca Agencije za državnu službu Federacije BiH (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Tuzlanski i Posavski kanton, Trg Slobode bb, 75000 Tuzla ili na web stranici Agencije www.adsfbih.gov.ba).

2. Kandidati koji nisu izuzeti od polaganja ispita općeg znanja dužni su uz prijavu na javni konkurs dostaviti dokaz o radnom stažu u struci nakon sticanja visoke stručne spreme, u skladu sa uslovima iz konkursa (original ili ovjerenu kopiju), na propisanom Obrascu uvjerenja (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Tuzlanski i Posavski kanton, Trg Slobode bb, 75000 Tuzla ili na web stranici Agencije www.adsfbih.gov.ba).

NAPOMENE ZA KANDIDATE:

O datumu, vremenu i mjestu polaganja ispita općeg znanja i stručnog ispita kandidati će biti obavješteni putem web stranice Agencije, www.adsfbih.gov.ba. Imena kandidata se ne objavljuju. Ako kandidat ne pristupi polaganju ispita općeg znanja i/ili stručnog ispita smatrat će se

da je odustao od dalje konkursne procedure. Kandidate, koji polože stručni ispit (pismeni i intervju), Agencija će pisano obavjestiti o vremenu i načinu dostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta javnog konkursa. Istovremeno sa dostavom dokaza o ispunjavanju uvjeta javnog konkursa, kandidat, koji polaže pravo na prioritetno zapošljavanje po osnovu posebnog zakona, dužan je dostaviti i odgovarajuće dokaze o svom statusu u skladu sa propisom na koji se poziva. Kandidati u javnom konkursu moraju ispunjavati uvjete javnog konkursa sa danom njegove objave, u „Službenim novinama Federacije BiH neovisno od toga kada su dokazi zatraženi ili dostavljeni. Kandidat koji u bilo čemu ne postupi po navodima javnog konkursa biće isključen iz konkursne procedure bez mogućnosti ponavljanja propuštene radnje.

Prijava, sa potrebnim dokumentima, dostavlja se u roku od 15 dana, od objave javnog konkursa u „Službenim novinama Federacije BiH”, putem pošte, preporučeno na adresu:

Agencija za državnu službu Federacije BiH

Odjeljenje Agencije za Tuzlanski i Posavski kanton

Trg Slobode bb, 75 000 Tuzla

sa naznakom:

“Javni konkurs za popunu radnih mjesta državnih službenika u Kantonalnoj upravi za inspekcijske poslove Tuzlanskog kantona sa pozivom na broj: 05-34-8-

113/19”

 V.D. DIREKTOR

 Refik Begić, magistar uprave

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

20.04.2019