Poslovi - Oglas za posao

Kantonalni/Županijski inspektor za zdravstvo

Vrsta edukacije VSS
Kategorije:
Iskustvo: Sa iskustvom
Mjesto: Mostar

Na temelju članka 24. stavak (3) Zakona o državnoj službi u Federaciji Bosne i Hercegovine (»Službene novine Federacije BiH», br. 29/03, 23/04, 39/04, 54/04, 67/05, 8/06 i 4/12) a u svezi sa člankom 1. Uredbe o primjeni Zakona o državnoj službi u Federaciji Bosne i Hercegovine u Hercegovačko-neretvanskom kantonu („Službene novine HNK“, broj: 1/12 i 1/14), i članka 5. Pravilnika o pravilima i postupku provedbe javnog natječaja i postavljenja državnih službenika u tijelima državne službe Federacije Bosne i Hercegovine (“Službene novine Federacije BiH”, broj: 13/19), a na zahtjev Ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi Hercegovačko-neretvanskog kantona, Agencija za državnu službu Federacije BiH, objavljuje

JAVNI NATJEČAJ

za popunu radnih mjesta državnih službenika

u Ministarstvu zdravstva, rada i socijalne skrbi

Hercegovačko-neretvanskog kantona

2/ 546

Radna mjesta:

01.Kantonalni/Županijski inspektor za zdravstvo – 1 (jedan) izvršitelj

02.Kantonalni/Županijski farmaceutski inspektor – 1 (jedan) izvršitelj

03.Kantonalni/Županijski inspektor rada – 1 (jedan) izvršitelj

01.Opis poslova: prati i proučava obavljanje zdravstvene djelatnosti i poduzima mjere za njeno kvalitetno obavljanje; nadzire zakonitost rada zdravstvenih ustanova i zdravstvenih radnika u obavljanju zdravstvene djelatnosti; razmatra podneske pravnih i fizičkih osoba koje se odnose na nadzor iz utvrđene nadležnosti o poduzetim radnjama i mjerama i pisano obavještava podnositelja; poduzima preventivne aktivnosti u cilju

sprječavanja nastupanja štetnih posljedica zbog nedostatka i nepravilnosti u provedbi Zakona o zdravstvenoj zaštiti i propisa donesenih na osnovi zakona koje se nalažu rješenjem; obavlja zdravstveno-inspekcijski nadzor nad primjenom izvršenja zakona, drugih propisa i općih akata u djelatnosti zdravstva; prati i proučava stanje u zdravstvenoj djelatnosti, te poduzima mjere za kvalitetno obavljanje djelatnosti; izrađuje nacrte planova i programa rada iz oblasti zdravstvene inspekcije; priprema izvješća o inspekcijskom nadzoru, informacije i analize iz oblasti zdravstvene inspekcije; vrši poslove upravnog rješavanja; poduzima zakonom određene mjere kada se utvrdi da je povrijeđen zakon ili drugi propis; vodi knjigu evidencije o izvršenim inspekcijskim nadzorima i priprema izvješća o istima, informacije i analize iz oblasti inspekcijskog nadzora; pruža stručnu pomoć građanima, zdravstvenim ustanovama i zdravstvenim radnicima u provedbi propisa i mjera iz zdravstvene djelatnosti; inicira i organizira konzultacije i dogovore s tijelima uprave i tijelima koja imaju javna ovlaštenja, te s poduzećima i drugim pravnim osobama i građanima o pitanjima koja su od interesa za zdravstvenu djelatnost; vrši nadzor nad pružanjem zdravstvenih usluga, načinom prijema, liječenje i otpuštanja pacijenata, načinom propisivanja i izdavanja lijekova, načinom vođenja i korištenja odgovarajuće medicinske dokumentacije i evidencije; osigurava primjenu i prati poštivanje prava pacijenata, te predlaže mjere za unaprjeđenje stanja u ovoj oblasti, kao i otklanjanje uočenih nedostataka; obavlja i  druge poslove koje su mu zakonom i drugim propisima stavljeni u nadležnost; obavlja i druge inspekcijske poslove po nalogu pomoćnika ministra i ministra; za svoj rad odgovara pomoćniku ministra.

Posebni uvjeti:

- VSS, VII stupanj stručne spreme, odnosno visoko obrazovanje Bolonjskog sustava studiranja najmanje 240 ECTS, završen fakultet zdravstvenog

usmjerenja;

- najmanje 3 (tri) godine radnog iskustva u struci, nakon završene visoke stručne spreme;

- položen stručni upravni ispit, odnosno položen ispit općeg znanja predviđen za državne službenike ili javni ispit predviđen za državne službenike institucija BiH.

02. Opis poslova: vrši nadzor prometa lijekova i pomoćnih ljekovitih sredstava; vrši nadzor sadržaja i kvaliteta pruženih farmaceutskih usluga; vrši nadzor načina izdavanja lijekova; vrši nadzor primjene sredstava i metoda u laboratorijskoj dijagnostici i njenom usuglašenošću sa standardima; vrši nadzor načina vođenja i korištenja odgovarajuće medicinske dokumentacije i evidencije u farmaceutskoj djelatnosti; vrši nadzor nad postupanjem farmaceutskih radnika i ostalog osoblja prema pacijentu; vrši nadzor zakonitosti rada farmaceutskih ustanova i zakonitosti akata koje donose ustanove koje se bave farmaceutskom djelatnošću; vrši nadzor cijena lijekova; vrši nadzor nad zbrinjavanjem i uništavanjem farmaceutskog otpada; vrši izradu mjesečnih izvješća; poduzima upravne i druge mjere po izvršenom inspekcijskom nadzoru sukladno zakonu, općim i posebnim ovlastima inspektora; izrađuje analize, izvješća i informacija o obavljenim inspekcijskim pregledima i izrečenim mjerama; daje informacije i podatke potrebne za izradu zakonskih i podzakonskih akata; uspostavlja i vodi propisane evidencije iz svoje nadležnosti; vrši inspekcijski nadzor nad primjenom i izvršavanjem zakona, drugih propisa i općih akata u prometu na malo otrova i opojnih droga; vrši stručni nadzor nad radom ljekarni, kako onih u sastavu zdravstvenih ustanova, tako i privatne prakse; ostvaruje suradnju sa farmaceutskim inspektorima drugih županija i federalnim farmaceutskim inspektorom; sačinjava mjesečna i godišnja izvješća o stanju i problemima u oblasti nadzora, kao i o poduzetim mjerama; obavlja i druge inspekcijske poslove sukladno ovlastima datim u pojedinim zakonima i drugim propisima; vodi potrebne evidencije iz oblasti svog rada, obavlja i druge upravno-nadzorne poslove po nalogu pomoćnika ministra i ministra; za svoj rad odgovara pomoćniku ministra.

- VSS, VII stupanj stručne spreme, odnosno visoko obrazovanje Bolonjskog sustava studiranja najmanje 240 ECTS, farmaceutski fakultet;

- položen stručni upravni ispit, odnosno položen ispit općeg znanja predviđen za državne službenike ili javni ispit predviđen za državne službenike institucija BiH;

- položen poseban stručni ispit za farmaceutskog inspektora.

03. Opis poslova: obavlja nadzor nad provođenjem zakona i drugih propisa iz oblasti rada i zapošljavanja, sukladno zakonu; sudjeluje u izradi nacrta plana i programa rada iz oblasti inspekcije rada; sudjeluje u izradi izvješća o radu, informacija i analiza iz oblasti inspekcije rada; prati i proučava stanje u oblasti inspekcije rada, poduzima i predlaže mjere za što kvalitetnije obavljanje inspekcijskog nadzora; vrši poslove upravnog rješavanja; poduzima zakonom određene mjere kada se utvrdi da je  povrijeđen zakon ili drugi propis; vodi knjigu evidencije o izvršenom inspekcijskom nadzoru; obavlja i druge poslove po nalogu pomoćnika ministra i ministra; za svoj rad odgovara pomoćniku ministra.

- VSS, VII stupanj stručne spreme, odnosno visoko obrazovanje Bolonjskog sustava studiranja najmanje 240 ECTS, pravne struke;

Pored posebnih uvjeta navedenih u javnom natječaju kandidati moraju ispunjavati i opće uvjete iz članka 25. Zakona o državnoj službu u Federaciji Bosne i Hercegovine:

1. da je državljanin Bosne i Hercegovine;

2. da je stariji od 18 godina;

3. da ima univerzitetsku diplomu ili druge obrazovne ili akademske kvalifikacije najmanje VII stupnja stručne spreme, odnosno visoko obrazovanje prvog, drugog ili trećeg ciklusa Bolonjskog sustava studiranja, što se utvrđuje propisom kojim se uređuju poslovi osnovne djelatnosti i pomoćno tehnički poslovi i uvjet za njihovo obavljanje u organima državne službe u Federaciji Bosne i Hercegovine;

4. da je zdravstveno sposobno za vršenje određenih poslova predviđenih za to radno mjesto;

5. da u posljednje tri godine od dana objavljivanja upražnjenog radnog mjesta osoba nije otpuštena iz državne službe kao rezultat disciplinske mjere na bilo kojem nivou vlasti u Bosni i Hercegovini;

6. da nije obuhvaćeno odredbom članka IX.1. Ustava Bosne i Hercegovine.

Prijavljivanje-potrebni dokumenti:

1. Kandidati se prijavljuju na javni natječaj dostavljanjem uredno popunjenog prijavnog obrasca Agencije za državnu službu Federacije BiH (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Hercegovačko-neretvanski i Zapadnohercegovački kanton, Ante Starčevića b.b., 88000 Mostar, ili na web stranici Agencije za državnu službu FBiH www.adsfbih.gov.ba.)

2. Kandidati koji nisu izuzeti od polaganja ispita općeg znanja dužni su uz prijavu na javni natječaj dostaviti dokaz o radnom stažu u struci nakon stjecanja visoke stručne spreme, u skladu sa uvjetima iz natječaja (original ili ovjerenu kopiju), na propisanom Obrascu uvjerenja (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Hercegovačko-neretvanski i Zapadnohercegovački kanton, Ante Starčevića b.b., 88000 Mostar, ili na web stranici Agencije za državnu službu FBiH www.adsfbih.gov.ba.)

NAPOMENE ZA KANDIDATE:

O datumu, vremenu i mjestu polaganja ispita općeg znanja i stručnog ispita kandidati će biti obavješteni putem web stranice Agencije, www.adsfbih.gov.ba. Imena kandidata se ne objavljuju.

Ako kandidat ne pristupi polaganju ispita općeg znanja i/ili stručnog ispita smatrat će se da je odustao od dalje natječajne procedure.

Kandidate, koji polože stručni ispit (pismeni i intervju), Agencija će pisano obavjestiti o vremenu i načinu dostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta javnog natječaja. Istovremeno sa dostavom dokaza o ispunjavanju uvjeta javnog natječaja, kandidat, koji polaže pravo na prioritetno zapošljavanje na temelju posebnog zakona, dužan je dostaviti i odgovarajuće dokaze o svom statusu u skladu sa propisom na koji se poziva.

Kandidati u javnom natječaju moraju ispunjavati uvjete javnog natječaja sa danom njegove objave u “Službenim novinama Federacije BiH”, neovisno od toga kada su dokazi zatraženi ili dostavljeni. Kandidat koji u bilo čemu ne postupi po navodima javnog natječaja biće isključen iz natječajne procedure bez mogućnosti ponavljanja propuštene radnje.

Prijava, sa potrebnim dokumentima, dostavlja se u roku od 15 dana, od objave javnog natječaja u „Službenim novinama Federacije BiH”, putem pošte, preporučeno na adresu:

Agencija za državnu službu FBIH

Odjeljenje Agencije za Hercegovačko-neretvanski i Zapadnohercegovački kanton

Ante Starčevića b.b. 88 000 Mostar

sa naznakom:

„Javni natječaj za popunu radnih mjesta državnih službenika u Ministarstvu zdravstva, rada i socijalne skrbi Hercegovačko-neretvanskog

kantona, sa pozivom na broj: 2/546"

V. D. DIREKTOR

 Refik Begić, magistar uprave

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

20.04.2019