Poslovi - Oglas za posao

Profesor njemačkog jezika (m/ž)

Vrsta edukacije VSS
Kategorije:
Iskustvo: Sa iskustvom
Mjesto: Banja Luka
Broj pozicija 1
Jezici: Njemački

Prijem 2 profesora- OŠ ,, Mladen Stojanović“ Gornji Podgradci

OPIS RADNOG MJESTA

REPUBLIKA SRPSKA

Osnovna škola,, Mladen Stojanović“

Gornji Podgradci 78405

tel:051/ 899 010, 899 011, 899 012 e-mail:os037@skolers.org

Na osnovu člana 113.  i  člana 139. Zakona o osnovnom  vaspitanju i obrazovanju („ Službeni  glasnik Republike Srpske“, broj:44/17 i 31/18) i Pravilnika o proceduri prijema, kriterijumima za  prijem u radni odnos  i načinu bodovanja  kandidata u osnovnoj školi („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj: 74/18), direktor  škole  raspisuje:

JAVNI KONKURS

za popunu upražnjenih radnih mjesta

1. Profesor  njemačkog  jezika -1 izvršilac 4 časa (nepuna norma), lice sa radnim iskustvom i položenim  stručnim ispitom  na određeno vrijeme  do kraja školske godine (31.08.2019.). Rad po rasporedu  časova  utorak i četvrtak

2. Profesor razredne nastave - 1 izvršilac  (puna  norma)  lice sa radnim iskustvom i položenim stručnim  ispitom na određeno vrijeme,  do kraja školske godine odnosno  do 31.08.2019 godine

OPŠTI I POSEBNI USLOVI ZA PRIJEM U RADNI ODNOS

Opšti uslovi koje kandidati treba da ispunjavaju prilikom prijavljivanja na konkurs su:

- Da je državljanim RS ili BiH , što dokazuje uvjerenjem o državljanstvu,

- Da je punoljetan, što dokazuje izvodom iz matične knjige rođenih i  ovjerenom  kopijom lične karte,

- Da je radno sposoban, što dokazuje ljekarskim uvjerenjem o psihofizičkoj sposobnosti, koje ne može biti starije od 6 mjeseci i koje prilaže samo izabrani kandidat nakon izvršenog izbora po konkursu  a prije  zasnivanja radnog odnosa,

- da nije osuđivan pravosnažnom presudom za krivična djela učinjena protiv dostojanstva ličnosti, morala, službene dužnosti, trgovine ljudima, zlostavljanja djeteta, polnog i drugog nasilja nad djetetom ili maloljetnim  licem, zloupotreba opojnih sredstava što dokazuje uvjerenjem o neosuđivanosti (škola traži službenim putem za izabranog kandidata).

Posebni uslovi :

- za nastavnika pod rednim brojem 1.- da ima završen prvi ciklus odgovarajućeg studijskog programa i zvanje profesor njemačkog jezika  ili ekvivalent , odnosno visoku stručnu spremu i radno iskustvo nakon sticanja stručne spreme i traženog zvanja u vaspitno –obrazovnom radu;

- za nastavnika pod rednim brojem 2. da ima završen prvi ciklus odgovarajućeg  studijskog programa i zvanje profesor  razredne nastave  ili ekvivalent , odnosno visoku stručnu spremu i radno iskustvo nakon sticanja stručne spreme i traženog zvanja u vaspitno –obrazovnom  radu;

Uz potpisanu prijavu na konkurs (sa kratkom biografijom i kontakt telefonom) i dokumentacijom kojom se dokazuje ispunjenost opštih uslova, potrebno je dostaviti:

1. Ovjerenu fotokopiju diplome o završenom prvom ciklusu studijskog programa, u kojoj je navedeno stručno zvanje u određenoj oblasti ili ekvivalent, odnosno diplomu stečenu nakon završenih integrisanih akademskih studija u odgovrajućoj oblasti;

2. Uvjerenje o položenom stručnom ispitu

3. Dodatak diplomi koji sadrži podatke o prosjeku ocjena tokom studiranja ili uvjerenje izdato od strane visokoškolske ustanove o prosjeku ocjena koje je kandidat ostvario tokom studiranja, ako u diplomi ne postoje podaci o prosjeku ocjena;

4. Uvjerenje ili potvrdu od Zavoda za zapošljavanje o vremenu provedenom na evidenciji nezaposlenih lica  koja traže zposlenje;

5. Uvjerenje o radnom stažu izdato od strane ranijeg poslodavca, koje treba da sadrži podatke iz kojih se jasno vidi vrsta posla, stepen stručne spreme i dužina ostvarenog radnog staža po vrstama posla;

6. Uvjerenje opštinskog/gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu člana porodice poginulog borca Odbrambeno-otadžbinskog rata RS, ako se radi o kandidatu iz kategorije porodice poginulog borca;

7. Uvjerenje opštinskog/gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu borca Odbrambeno-otadžbinskog rata RS, ako se radi o kandidatu iz kategorije  borca;

8. Uvjerenje opštinskog/gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu ratnog vojnog invalida Odbrambeno-otadžbinskog rata RS, ako se radi o kandidatu iz kategorije ratnog vojnog invalida.

Pravo učešća na konkurs na osnovu člana 104.  Stav 6) Zakona o osnovnom vaspitanju i obrazovanju  imaju i lica koja  su stekla  radni staž van škole u trajanju od najmanje godinu dana u struci ukoliko ispunjavaju ostale uslove propisane Zakonom o osnovnom vaspitanju i obrazovanju.

Pravo učešća na konkursu imaju i lica  koja su po propisima važećim do stupanja na snagu Zakona o osnovnom  vaspitanju i obrazovanju,  ispunjavali uslove u pogledu stepena i vrste stručne spreme.

Neblagovremene i nepotpune  prijave  kandidata na javni konkurs  neće biti razmatrane kao ni prijave kandidata koji se ne odazovu na intervju i test.

Kandidati su dužni dostaviti ovjerene kopije svih dokumenata i te kopije neće biti vraćene kandidatima.

Testiranje i intervju sa kandidatima koji su dostavili potpune i blagovremene prijave i koji ispunjavaju uslove konkursa će se obaviti  30.04.2019. godine sa početkom u 12:00 časova u prostorijama  škole.

Kandidati se neće pozivati  posebno na testiranje i intervju, a ako se ne pojave na testu  ili  intervju, smatraće se da su odustali od prijave na konkurs.

Konkurs ostaje otvoren 8 (osam)  dana  od dana objavljivanja u dnevnom  listu „Glas Srpske“.

Prijave sa dokumentacijom  dostavljaju se na adresu škole: OŠ,,Mladen Stojanović“ G.Podgradci  78405 Gornji Podgradci.

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

18.04.2019