Poslovi - Oglas za posao

Šef odsjeka za budžet (m/ž)

Vrsta edukacije VSS
Kategorije:
Iskustvo: Sa iskustvom
Mjesto: Sarajevo

Na osnovu člana 34. a u vezi sa članom 67. Zakona o državnoj službi u Kantonu Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo“ br.31/16), a na zahtjev Općine Centar Sarajevo, Agencija za državnu službu Federacije Bosne i Hercegovine, objavljuje

JAVNI KONKURS

za popunu radnih mjesta državnih službenika u Općini Centar Sarajevo

06 / 1178

Radna mjesta:

01. Šef odsjeka za budžet u Službi za finansije, privredu i lokalno – ekonomski razvoj – 1 (jedan) izvršilac

02. Šef odsjeka za investicije i komunalni razvoj u Službi za investicije, komunalni razvoj i planiranje – 1 (jedan) izvršilac

03. Stručni savjetnik za realizaciju i praćenje investicionih projekata u Službi za investicije, komunalni razvoj i planiranje – 1 (jedan) izvršilac

01.Opis poslova: Prati i stara se o provođenju i izvršavanju federalnih i kantonalnih zakona, odluka Općinskog vijeća i drugih podzakonskih akata iz nadležnosti Odsjeka; organizira vršenje svih poslova iz nadležnosti odsjeka kojim rukovodi (oblasti finansija i budžeta iz nadležnosti Općine i prenesenih poslova viših nivoa vlasti); vodi računa o sticanju i raspodjeli javnih prihoda; predlaže donošenje općinskih propisa iz oblasti finansija; pruža stručnu i drugu pomoć saradnicima; kordinira i odgovoran je za blagovremenu izradu nacrta i prijedloga dokumenta okvirnog budžeta, budžeta i pratećih odluka; priprema smjernice i uputstva općinskim službama vezano za planiranje i izradu budžeta i odgovoran je za blagovremeno provođenje procedure izrade budžeta propisane zakonom i internim aktima; prati izvršavanje budžeta i predlaže mjere za sprječavanje prekoračenja utroška u odnosu na planirana i raspoloživa sredstva; učestvuje u izradi i provođenju programa poboljšanja, pribavljanju sredstava u oblasti energetske efikasnosti; predlaže raspored poslova na službenike i namještenike i daje upute o načinu vršenja tih poslova; planira, prati i izvještava pomoćnika općinskog načelnika o stanju vršenja poslova iz nadležnosti te problemima i mjerama za njihovo rješavanje; koordinira aktivnosti na izvještavanju općinskog načelnika i Općinskog vijeća o finansijskom poslovanju i izvršenju budžeta; inicira program razvoja i mjera za unapređenje stanja u ovoj oblasti; analizira finansijske mogućnosti zaduženja Općine i investiranja trenutno raspoloživih sredstava; organizuje platni promet po principima trezora i neposredno sarađuje sa finansijskim institucijama; odgovara pomoćniku općinskog načelnika za zakonito i blagovremeno obavljanje poslova u odsjeku; obavlja i druge poslove koje mu naloži pomoćnik općinskog načelnika.

Posebni uvjeti:

- VSS – završen VII stepen stručne spreme, odnosno visoko obrazovanje najmanje prvog ciklusa Bolonjskog sistema studiranja koji se vrednuje sa 240 ECTS bodova - ekonomski fakultet

- 4(četiri) godine radnog staža u struci, nakon sticanja VSS

- poznavanje rada na računaru

02.Opis poslova: Prati i stara se o provođenju i izvršavanju federalnih i kantonalnih zakona, odluka Općinskog vijeća i drugih podzakonskih akata iz nadležnosti Odsjeka; organizira vršenje svih poslova iz nadležnosti odsjeka kojim rukovodi; inicira, izrađuje i odgovara za realizaciju planova, programa i projekata iz komunalne oblasti; priprema i raspoređuje razvojne projekte; organizira i vrši kontrolu nad realizacijom planiranih poslova; izrađuje listu prioriteta, priprema i raspoređuje razvojne projekte; organizira i vrši kontrolu nad realizacijom planiranih poslova; učestvuje u izradi i provođenju programa poboljšanja energetske efikasnosti; vrši pripremu, provođenje, praćenje i vrednovanje programa i projekata za korištenje sredstava fondova Europske unije te drugih međunarodnih izvora finansiranja; izrađuje i objedinjava izvještaje o radu i realizaciji planiranih projekata; planira, prati i izvještava pomoćnika općinskog načelnika o stanju vršenja poslova, problemima te mjerama za njihovo rješavanje; priprema dokumentaciju za realizaciju javnih nabavki iz nadležnosti odsjeka cijeneći energetsku efikasnost; učestvuje u planiranju budžetskih sredstava potrebnih za realizaciju projekata u komunalnoj oblasti; inicira mjere za unapređenje stanja ovoj oblasti; učestvuje u izradi nacrta i prijedloga općinskih i drugih propisa iz nadležnosti Službe; odgovara pomoćniku općinskog načelnika za zakonito i blagovremeno obavljanje poslova; obavlja i druge poslove koje mu naloži pomoćnik općinskog načelnika.

- VSS – završen VII stepen stručne spreme, odnosno visoko obrazovanje najmanje prvog ciklusa Bolonjskog sistema studiranja koji se vrednuje sa 240 ECTS bodova, građevinski, arhitektonski, mašinski, elektrotehnički, saobraćajni fakultet

03.Opis poslova: Inicira, izrađuje i odgovara za realizaciju planova i programa rekonstrukcije i sanacije stambenih objekata, kao i investicionih projekata iz nadležnosti Službe, vrši uviđaje na terenu i druge poslove neophodne za prikupljanje dokumentacije i podataka neophodnih za planiranje i realizaciju utvrđenih planova rada; učestvuje u izradi i provođenju programa poboljšanja energetske efikasnosti; samostalno izrađuje predmjere i predračune vrijednosti građevinskih radova na sanaciji i rekonstrukciji objekata, vrši procjenu stepena oštećenja snimljenih objekata te učestvuje u određivanju prioriteta sanacije, daje prijedloge u izradi planova obnove, sanacije i rekonstrukcije, vrši nadzor i kontrolu ugovorenih radova i realizacije istih na terenu, komunicira sa nadzorom, izvođačem radova i ostalim zainteresiranim stranama, te sastavlja izvještaje, daje stručno mišljenje, izrađuje informacije, analize i izvještaje o radu, te odgovara da zakonito, ažurno i blagovremeno obavljanje poslova i zadataka koje mu naloži pomoćnik općinskog načelnika.

- VSS – završen VII stepen stručne spreme, odnosno visoko obrazovanje najmanje prvog ciklusa Bolonjskog sistema studiranja koji se vrednuje sa 240 ECTS bodova, građevinski ili arhitektonski fakultet

- 3(tri) godine radnog staža u struci, nakon sticanja VSS

Pored posebnih uvjeta navedenih u javnom konkursu kandidati moraju ispunjavati i opće uvjete iz člana 35. Zakona o državnoj službu u Kantonu Sarajevo:

1. da je državljanin Bosne i Hercegovine;

2. da je stariji od 18 godina;

3. da ima univerzitetsku diplomu ili druge obrazovne ili akademske kvalifikacije najmanje VII stepena stručne spreme odnosno visoko obrazovanje prvog, drugog ili trećeg ciklusa Bolonjskog sistema studiranja, što se utvrđuje propisom kojim se uređuju poslovi osnovne djelatnosti uvjeti za njihovo obavljanje u organima državne službe u Kantonu Sarajevo;

4. da je zdravstveno sposobno za vršenje određenih poslova predviđenih za to radno mjesto;

5. da u posljednje tri godine od dana objavljivanja upražnjenog radnog mjesta lice nije otpušteno iz državne službe kao rezultat disciplinske mjere na bilo kojem nivou vlasti u  Bosni i Hercegovini;

6. da nije obuhvaćeno odredbom člana IX.1. Ustava Bosne i Hercegovine

Prijavljivanje-potrebni dokumenti:

a) Kandidati se prijavljuju na javni konkurs dostavljanjem uredno popunjenog prijavnog obrasca Agencije za državnu službu Federacije BiH (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Kanton Sarajevo i Bosansko-podrinjski Kanton Goražde ili na web stranici Agencije www.adsfbih.gov.ba).

b) Kandidati koji nisu izuzeti od polaganja ispita općeg znanja dužni su uz prijavu na javni konkurs dostaviti dokaz o radnom stažu u struci nakon sticanja visoke stručne spreme u skladu sa uslovima iz konkursa (original ili ovjerena kopija), na propisanom Obrascu uvjerenja (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Kanton Sarajevo i Bosansko-podrinjski Kanton Goražde ili na web stranici Agencije www.adsfbih.gov.ba)

NAPOMENE ZA KANDIDATE:

O datumu, vremenu i mjestu polaganja ispita općeg znanja i stručnog ispita kandidati će biti obavješteni putem web stranice Agencije, www.adsfbih.gov.ba. Imena kandidata se ne objavljuju.

Ako kandidat ne pristupi polaganju ispita općeg znanja i/ili stručnog ispita smatrat će se da je odustao od dalje konkursne procedure.

Kandidate, koji polože stručni ispit (pismeni i intervju), Agencija će pisano obavijestiti o vremenu i načinu dostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta javnog konkursa. Istovremeno sa dostavom dokaza o ispunjavanju uvjeta javnog konkursa, kandidat, koji polaže pravo na prioritetno zapošljavanje po osnovu posebnog zakona, dužan je dostaviti i odgovarajuće dokaze o svom statusu u skladu sa propisom na koji se poziva.

Kandidati u javnom konkursu moraju ispunjavati uvjete javnog konkursa sa danom njegove objave u „Službenim novinama Federacije BiH”, neovisno od toga kada su dokazi zatraženi ili dostavljeni.

Kandidat koji u bilo čemu ne postupi po navodima javnog konkursa biće isključen iz konkursne procedure bez mogućnosti ponavljanja propuštene radnje.

Prijavu, sa potrebnim dokumentima, treba dostaviti u roku od 15 dana od objave javnog konkursa u «Službenim novinama FBiH», putem pošte, preporučeno na adresu:

AGENCIJA ZA DRŽAVNU SLUŽBU FEDERACIJE BiH

ODJELJENJE AGENCIJE ZA KANTON SARAJEVO I BOSANSKO PODRINJSKI KANTON,

UL. KULOVIĆA BR. 7

71000 SARAJEVO

sa naznakom

„Javni konkurs za popunu radnih mjesta državnih službenika u „Općini Centar Sarajevo

sa pozivom na broj: 06-34-8-325/19 “

Oglas je preuzet sa zvanične web stranice gore navedene institucije ili iz drugih izvora oglašavanja.

18.04.2019